fbpx

KR BM 1700 S OTOMATİK SPREY MAKİNESİ

HAKKINDA

Her çeşit panel malzemenin otomatik olarak boyanması için tasarlanmış olan KR BM 1700 S kullanımı son derece kolay bir makinedir. KR BM 1700 S ahşap, cam, plastik, metal, fibercement vb. ürünlerin çok hızlı, kaliteli ve ekonomik boyanmasına imkan tanır. Sahip olduğu su filtrasyonlu egzoz sistemi sayesinde daha pürüzsüz yüzeyler elde etmenize olanak tanır.

 
kr-bm-1700-sulu-tip-otomatik-sprey-makinesi
Play Video

UYGULAMA ALANLARI

uygulama-alanları

KR BM 1700 S SULU TİP FİLTRELİ OTOMATİK SPREY MAKİNESİ

Her çeşit panel malzemenin otomatik olarak boyanması için tasarlanmış olan KR BM 1700 S kullanımı son derece kolay bir makinedir. KR BM 1700 S ahşap, cam, plastik, metal, fibersement vb. ürünlerin çok hızlı, kaliteli ve ekonomik boyanmasına imkan tanır. Sahip olduğu su filtrasyonlu egzoz sistemi sayesinde daha pürüzsüz yüzeyler elde etmenize olanak tanır.

 

STANDART DONANIM

 

Antistatik Toz Alma Ünitesi

KR BM 1700-S Boyama Makinesinde, ürün üzerindeki tozlar, fırça ve airjet nozulları ile temizlenir. Sürtünme ile ürün üzerinde oluşan statik elektrik antistatik bar ile nötrlenir. Ürün verildiğini algılayarak üflemeye başlayan, ürün geçince duran akıllı airjet sistemi enerji tasarrufu sağlar. Otomatik yükseklik ayarı kullanıcının işini kolaylaştırır.


Lazer Tarama

KR BM 1700 S Sprey Boyama Makinesi, patenti firmamıza ait olan hareketli lazer tarama sistemine sahiptir. Bu sistem sayesinde ürünlerin milimetre hassasiyetinde taraması yapılır.

 

Poliolefin Konveyör Bant

KR BM 1700 S Boya Püskürtme Makinesi ile ürünler boyayı üzerinde tutmayan özel poliolefin bant üzerinde, temiz bir şekilde boyanır.

 

Geri Dönüşüm Sistemi

KR BM 1700 S Mobilya Boyama Makinesi özel olarak geliştirilmiş geri dönüşüm sistemine sahiptir. Geri kazanılan boyaya hiç solvent karıştırılmadığı için kullanıcı geri kazanılan boyanın tamamını kullanır. Bu şekilde yaklaşık %25 malzeme tasarrufu sağlanır. Ayrıca geri dönüşüm bıçak ve mekanizmaları sökülebilir olduğundan temizliği ve bakımı çok kolaydır.


Bant Temizlik Sistemi

KR BM 1700 S Sprey ile Ahşap Boyama Makinesinde bant temizlik sistemiyle ürünler çift taraflı olarak güvenle boyanır. Ürün hiçbir zaman kirli banda temas etmez. Muadillerinden çok daha ekonomik olan bant temizlik sistemi; 8 saatlik çalışma ile yalnızca 12 litre tineri kirletir.

 

Boyama Sistemi
KR BM 1700 S Püskürtme Boya Makinesi son derece gelişmiş bir boyama sistemine sahiptir. Makineye 4, 8 veya 12 ad. otomatik boya püskürtme tabancası takılabilir. Sistem yüksek ve düşük basınçlı, püskürtmeli boya tabancaları kullanılmasına imkan tanır. Poliüretan, akrilik, su bazlı, selülozik, uv boya ve verniklere uyumlu boyama sistemi kullanıcıya operasyonel güç katar. Tamamı KARABUDAK MAKİNE’ye ait olan yazılımı sayesinde ürün ofseti, boya miktarı, fan hızı, konveyör hızı, robot hızı gibi ayarlar dokunmatik ekrandan kolayca yapılır ve hafızaya kaydedilebilir.

 

Pompa Bağlantı Sistemi

KR BM 1700 S Sprey Boya Makinesi standart 1 adet pompa sistemiyle çalışır.


Havalandırma Sistemi

KR BM 1700-S Mobilya Boyama Makinasında EU5 standardında filtre edilen hava, lineer olarak kabine basılır. Kabin içindeki kirli hava su perdeli filtreden geçirilerek dışarı atılır. Böylece hem kabin içi hem de havalandırma kanalları daha temiz kalır.

 

Sulu Filtrasyon Sistemi

Kabin içindeki kirli havayı egzoz eden menfezlerin 2’şerli toplamda 4 adet su perdeli imal edilmesi, kabin içi ve havalandırma kanallarını daha temiz tutar. Bu sistem emisyon değerlerini de düşürerek doğayı korur.

 

Otomatik Yağlama Sistemi

Bu sistem robot kolların hareket ettiği lineer ray ve rulmanları, ayarlanabilir periyotlarla yağlayarak, Lake Boya Makinenizin sorunsuz ve uzun ömürlü çalışmasını sağlar.

 

OPSİYONEL DONANIM

 

İlave Pompa Tabanca Sistemi

Makineye ilave olarak toplamda 12 ad. püskürtmeli boya tabancası ve 3 ad. boya püskürtme pompası bağlanabilir. Bu da 3 farklı renk arasında hızlı ve kolay renk geçişine imkan tanır.

 

Extra Boyama Genişliği

KR BM 1700-S Boya Püskürtücü Makine opsiyonel olarak 1500 mm genişliği boyayabilecek ebatlarda üretilebilir.

 

 IOT

Bu sistemde, sahip olduğunuz tüm KAMA Finishing Makinelerine ait çalışma ve arıza verileri anlık olarak toplanır ve kullanabilmeniz için anlamlı hale getirilir. Bu sayede makinelerinizin anlık olarak çalışma durumunun takibini yapabilir, yaşanmış olan arızaları görüntüleyebilirsiniz. Hangi kullanıcının ne kadar çalışma yaptığını ve bu çalışma esnasında yaşanan arızaları, hangi parametrelerle çalışma yaptığını, makinenizin toplam çalışma süresi ve üretim hacmini ve geçmişe dönük çalışma raporlarını detaylı inceleyebilir, istediğiniz parametreler ile filtreleme yaparak size özel raporlar alabilirsiniz. Ayrıca çeşitli bilgilendirme alarmları kurarak iş takibinizi sorunsuz yürütebilirsiniz. 

 

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK İLE UZAKTAN TEKNİK SERVİS DESTEĞİ

Uzaktan teknik servis hizmetimizi çok daha hızlı ve pratik olarak sunduğumuz Vsight Remote uygulaması ile finishing makinelerimizin kullanımı esnasında oluşabilecek duraksamaların büyük oranda önüne geçiyoruz. Makine operatörünün akıllı telefon, tablet veya akıllı gözlük ile KAMA genel merkezinde yer alan teknik servis yetkilisine anlık olarak bağlanmasını, sesli ve görüntülü görüşme esnasında tespit edilen arızaya canlı görüntü üzerinden işaretlemeler ve sesli komutlar ile gerekli doğru müdahalenin yapılmasını saniyeler içinde yerine getiriyoruz.

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ağırlık

:

4.500 Kg

Ebatlar

:

U: 5.500mm, G: 3.200mm Y: 2.800mm

Elektrik Tüketimi

:

16 Kw/h

Toplam Basınçlı Hava İhtiyacı

:

60 NL/dk ( Tabancalar Hariç )

Ventilasyon Fan Debisi

:

12.000 m³/s

Aspirasyon Fan Debisi

:

12.000 m³/s

Max. Ürün Boyu

:

Sınırsız

Max. Ürün Genişliği

:

1300 mm

Min. Ürün Boyu

:

150 mm

Min. Ürün Genişliği

:

10 mm

Max. Ürün Yüksekliği

:

100 mm

Min. Ürün Yüksekliği

:

1 mm

Max. Robot Kol Hızı

:

120 m/dak

Çalışma Yönü

:

Sol

   
   

Kullanım Alanı:

Ahşap kapılar, kapı kasnakları, kapı pervazları, modüler mobilyalar, mutfak ve banyo mobilyaları, düz ve oymalı kabin kapıları, profil, cam, plastik, metal, fibercement.

 

Boyamada kullanılabilecek Boya Malzemeleri:

Poliüretan, su-bazlı, akrilik, selülozik, UV astar – boya ve cilalar, yapıştırıcı, su ve solvent bazlı yüzey renklendiriciler.

 

  • KR BM-1700 Ahşap Boyama Makinesi ile ilgileniyorum, çalışırken görme şansım var mı?

  Elbette! Showroomumuzda sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyarız. Ayrıca Türkiye’mizin her bir ilinde, Dünya’nın 50 ülkesinde bizlere, makinelerimize referans olacak ve kendi çalışmalarını – tecrübelerini sizler ile sakınmadan paylaşacak kocaman bir ” Memnun Müşteri Ağımız” var.

   

  • KR BM-1700 Otomatik Lake Kapı Boyama Makinasına ihtiyacım var. Kaliteli sonuç alabilir miyim?

  Hiç kuşkunuz olmasın! Lake cila ve boya uygulamasının zahmetli, boyanacak yüzeye eşit dağılması için pek çok işlem ve yüksek hassasiyet gerektirdiğini biliyoruz. Beyaz Sprey Boyalar ile asla elde edemeyeceğiniz kaliteyi elde edebilmek için ihtiyacınız olan tam da bizim makinemiz.

   

  • KR BM-1700 Boya Püskürtme Makinası ile bir saatte kaç kapı boyayabilirim?

  Makinelerimiz ile boya püskürtme tabancaları ya da pnömatik boya püskürtme aletleri ile asla elde edemeyeceğiniz kapasitelere ulaşırsınız. Bu da saatte yaklaşık 120 adet tek yüz kapı boyayabileceğiniz anlamına gelir.

   

  • Öncelikle KR BM-1700 Sprey Boyayla Ahşap Boyama Makinası almak istiyorum ama ilerleyen zamanlarda Ahşap Zımpara Makinesi veya UV Kurutma Makinesi almak istersem hepsini birbirine bağlı çalıştırabilir miyim?

  Evet, Hareketli Giriş Konveyörleri sayesinde tüm makinelerimizi birleşik bir hat olarak kullanabilirsiniz. Hatta arzu ederseniz, biz sizin için tüm mühendislik hesaplarını yaparak anahtar teslim bir tesis de kurabiliriz.

   

  • KR BM-1700 Boya Püskürtme MakinalarıCila Makinesi olarak da kullanabilir miyim?

   

  KA.MA KR BM-1700 Boya Püskürtme Makinaları ile ürünlerinizde her cins boya (Poliüretan, su – bazlı, akrilik, selülozik) ve solvent bazlı yüzey renklendiricilerin yanı sıra cila ve vernik de kullanabilirsiniz. Üstelik elle uygulaması ustalık, incelik gerektiren bu malzemeleri, digital baskı uyguladığınız ürünlerde bile gönül rahatlığı ile kolaylıkla, tüm yüzeye eşit dağılacak şekilde uygulayabilirsiniz.

   

  • KR BM-1700 Sprey Boya ile Ahşap Boyama Makinesindeki Dokunmatik Kontrol Paneli çok komplike gibi görünüyor. Nasıl kullanabileceğiz?

  Boyanacak ürününüz ile ilgili tüm ölçüler ve ayarlar Dokunmatik Kontrol Paneli ile yapıldığı için böyle düşünmeniz doğal ama makinenizin kurulumu aşamasında, Teknik Servis Ekibimizin size ve personelinize vereceği eğitim ile makinemizin ne kadar kullanıcı dostu olduğunu göreceksiniz. Çok kısa sürede, kolaylıkla yapabildiğiniz ayarlar sayesinde kazanacağınız hız, üretim kapasitenizi ve kalitenizi artırırken, siz piyasanızı genişletmenin, yeni müşteriler ve işler bağlamanın yollarını aramaya daha çok zaman ayırabileceksiniz.

   

  • Mobilya işine gireceğim. Kuracağım atölye için bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

  Yıllardır istikrarlı bir yükseliş ile yoluna devam eden Şirketimiz, donanımlı mühendisleri ve teknik destek kadrosu ile yanınızda olmaktan memnuniyet duyacaktır. Ekibimiz hem ağaç işleme makineleri imalat sektörü hem de mobilya sektörünün uzmanlarından oluşuyor. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı çok iyi biliyoruz. Her türlü altyapı-üstyapı ve makine seçimlerinizde size; gerçekçi, ihtiyaçlarınız doğrultusunda en iyi, en ekonomik çözümleri sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

   

  • KR BM-1700 Ahşap Boyama Makinesi’nin garanti süresi ne kadar?

  KR BM-1700 Otomatik Boyama Makinelerimizde garanti süresi mekanik aksam için 2 yıl, elektronik aksam için 1 yıldır. Sonraki yıllar için kampanyalı bakım anlaşmalarımızdan faydalanabilir; 2 ad. Genel Bakım / Onarım, 2 ad. Teknik Servis Hizmeti olarak yıllık 4 ad. servis hizmeti alabilirsiniz. Sözleşmeye bağlı servis hizmetlerimiz sırasında ihtiyaç olması durumunda yedek parça taleplerinize %30 iskonto uygulanacaktır.

   

  • KR BM-1700 Boya makinesiyle sadece düz kapı mı boyayabilirim? Cumbaları ve CNC li ürünleri de boyar mı?

  Kapı – Kasa – Pervaz – Kapak – Mutfak dolabı – Yatak odası mobilyası – Plastik Boyama – Metal Boyama ve Cam Boyama gibi uygulamaları, 10 cm kalınlığa kadar olan cumbaları (kenarları) boyayabilirsiniz. Camlı kapılar ve oymalı yüzeylerde de çok yüksek kalitede işlem yapabilirsiniz. Bu konuyla ilgili videolarımıza Youtube’dan ulaşabilirsiniz.

   

  • Akrilik Sprey Boya ile Mobilya boyamak istiyorum. KR BM-1700 Otomatik Boyama Makinesi ile boyayabilir miyim?

  Evet, KR BM-1700 Mobilya Boyama Makinası ile istediğiniz her ürüne akrilik boya uygulaya bilirsiniz.

   

  • KR BM-1700 Otomatik Boyama Makinenizin ebatları nedir? Benim boyahanem 250-300 m2, bu alan KR BM-1700 Sprey Boyayla Ahşap Boyama Makinesi için yeterli mi acaba?

  KR BM-1700 Spreyle Mobilya Boyama Makinemiz; uzunluk olarak 5,5 metre,  genişlik olarak 3,7 metre civarında (Sulu Sistem Makinemizi tercih ederseniz onun genişliği 4,5 metre) dolayısıyla rahat bir çalışma alanı olması ve sadece makine için 11 metre uzunluk 7 metre genişlikte bir yer kafi.  Hatta Kurutma Odası ile birlikte 250-300 m2 yeter.

   

  • KR BM-1700 Sprey Boya ile Mobilya Boyama Makinesinde lake son kat atabiliyor muyuz, yoksa sadece astar mı atabiliyor? Her marka boya kullanabiliyor muyuz yoksa makine için özel boya mı lazım?

  KR BM-1700 Sprey Boya Ahşap Boyama Makinesiyle astar, son kat için istediğiniz vernik, uv boya, akrilik, poliüretan boyaları atabiliyoruz. Boya markası fark etmez her markayı kullanabilirsiniz ama boyanın kaliteli olanını kullanırsanız ürün daha iyi ve hatasız çıkar.

   

  • Satın aldığımız makinenin nakliyesi nasıl oluyor?

  Sözleşmelerimizde nakliye standart olarak alıcıya aittir. Ama teknik destek (makinenin sağlıklı nakledilebilmesi için gereken araç özellikleri gibi) vermeye her zaman hazırız. Ayrıca talep edildiği takdirde, tarafınıza fatura edilmek kaydıyla nakliye işlemlerini de satıcı olarak biz gerçekleştirebiliriz.

   

  • Makinelerinizdeki havalandırma sistemlerinin bağlı olduğu bacaları da siz mi kuruyorsunuz?

  Makinelerimizin çıkışında bulunan salyangoz fanlara kadarki kısım bize aittir. Ama her işletmenin fiziki şartları değiştiğinden baca düzenekleri alıcı firmaların sorumluluğundadır.

   

  • KR BM-1700 Boya Sprey Makinesini kullanabilmek için ne kapasitede kompresör ve toz alma ünitesi kullanmalıyız?

  KR BM-1700 Sprey Boyama Makinemiz için minimum 1000 lt/dk vidalı kompresör ve salyangoz fan için 12.000 m3’lük + Antistatik Toz Alma Ünitesi için de 3.500 m3’lük üniteler gerekir.

   

  • KR BM-1700 Lake Boya Makinesi fiyatlarını öğrenebilir miyim?

  KR BM-1700 Ahşap Boyama Makinaları fiyatlarımız için yapmanız gereken; sosyal medya hesaplarımızdan, web sitemizden, şirket telefonlarımızdan bize ulaşmak. Satış ekibimizden bir arkadaşımız size makinelerimiz ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şey için yardımcı olacaktır. Dilerseniz çağrı merkezimizden veya WhatsApp hattımız üzerinden makinelerimiz ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

  BENZER MAKİNELER

  otomatik-boyama-makinesi-bm-1700
  KR BM 1700 OTOMATİK SPREY MAKİNESİ
  KR BM 1000 K OTOMATİK BOYAMA MAKİNESİ
  ahsap-boyama-makinesi
  KR BM 1000 B OTOMATİK BOYAMA MAKİNESİ
  ahsap-profil-boyama-makinesi
  KR BM 600 PROFİL BOYAMA MAKİNESİ