fbpx

KR BM 1000 B OTOMATİK BOYAMA MAKİNESİ

HAKKINDA

Panel şeklindeki birçok ürünün otomatik boyanması için tasarlanmış olan KR BM 1000-B Boya Püskürtme Makinaları üstün teknolojik özelliklere sahip, kullanımı son derece kolay bir makinedir. Küçük ve Orta ölçekli firmalar için geliştirilen KR BM 1000-B Sprey Boyayla Ahşap Boyama Makinesi sahip olduğu bant kazıyıcılı boya geri dönüşüm sistemi sayesinde %30 boya tasarrufu sağlayarak kullanıcılarına ürünlerini kaliteli ve ekonomik boyama imkânı sağlar.

ahsap-boyama-makinesi
Play Video

UYGULAMA ALANLARI

uygulama-alanları

KR BM 1000-B OTOMATİK BOYAMA MAKİNESİ

Panel şeklindeki birçok ürünün otomatik boyanması için tasarlanmış olan KR BM 1000-B Boya Püskürtme Makinaları üstün teknolojik özelliklere sahip, kullanımı son derece kolay bir makinedir. Küçük ve Orta ölçekli firmalar için geliştirilen KR BM 1000-B Sprey Boyayla Ahşap Boyama Makinesi sahip olduğu bant kazıyıcılı boya geri dönüşüm sistemi sayesinde %30 boya tasarrufu sağlayarak kullanıcılarına ürünlerini kaliteli ve ekonomik boyama imkânı sağlar.

 

STANDART DONANIMLAR

OKUYUCU SENSÖR SİSTEMİ

 

KR BM 1000-B Elektrikli Boya Püskürtme Makinesinin hemen girişinde yer alan Okuyucu Sensör Sistemindeki tarayıcı barlar, boyaması yapılacak ürünün şekil ve ölçülerini algılayarak milimetrik hassasiyet ile makineye tanıtır. Böylelikle boyanın sadece ürüne uygulanmasını sağlayarak, kullanılan boya miktarını kontrol altında tutmak yoluyla israfının önüne geçer, tasarruf sağlar.

BOYAMA SİSTEMİ

 

KR BM 1000-B son derece gelişmiş boyama sistemine sahiptir. 4 adet yüksek basınçlı püskürtmeli boya tabancası bağlanmış robot kol ve sprey boya ile boyama işlemini gerçekleştirir. Kontrol panelinden ayarlanabilen kol hızı, istenirse dakikada 180 metre hıza kadar çalıştırılabilir. KR BM 1000-B Sprey Boya ile Mobilya Boyama Makinesi kullanıcı dostu tasarımı sayesinde kolay tabanca değiştirebilmenize, açı ve yükseklik ayarı yapabilmenize olanak tanır. KR BM 1000-B yüksek basınçlı boya püskürtme tabancası ile boyama sistemine sahiptir. Böylece püskürtülecek boyanın en küçük mikronlara ayrılarak doğru hızda ve basınçta ürüne uygulanmasını sorunsuz gerçekleştirir.

 

BOYA GERİ DÖNÜŞÜM SİSTEMLİ POLİOLEFİN BANT

 

KR BM 1000-B Spreyle Mobilya Boyama Makinesi ürünleri poliolefin bant üzerinde boyar. Boyama esnasında bandın üzerinde kalan boya, kazıyıcılı boya geri dönüşüm sisteminde geri dönüştürülerek, yeniden kullanılabilir şekilde depolanır. KR BM 1000-B Spreyle Ahşap Boyama Makinasında boya geri dönüşüm sistemi diğer makinelere oranla %90 daha az tiner ile temizlenebilir. Aynı zamanda geri dönüştürülen boya sadece astar boyası olarak değil, her kata kullanılabilir. KR BM 1000-B Boya Sprey Makinesi bu özellikleri ile rakiplerinden çok daha ekonomik ürün işlenmesini sağlar.

 

TABANCA PLEYT SİSTEMİ

 

KR BM 1000-B Otomatik Boya Makinesinde, boyama kolu tabanca sistemini kolayca değiştirilmesine olanak verecek şekilde üretilmiştir. Bu özelliği sayesinde renk geçişleri çok hızlı yapılabilir. Detaylı temizlik gereken durumlarda da kısa sürede sökülüp takılabilir ve makinenin temizliği dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilir.

 

HAVALANDIRMA SİSTEMİ

 

KR BM 1000-B Lake Boya Makinesi Kabin içinde yer alan kâğıt filtre egzoz sistemi sayesinde, makinenin üzerinden gelen temiz hava, kirlendikten sonra yanlarda bulunan kâğıt filtrelerden geçirilerek dışarı atılır. Makine içerisindeki havanın, akış yönünü kontrol altında tutarak, boyama esnasında oluşan boya tozunu kontrollü şekilde ortamdan uzaklaştırmak, en doğru sonucu almanızı sağlar.

 

DOKUNMATİK KONTROL PANELİ

 

KR BM 1000-B Kapı Boyama Makinası üzerinde yer alan dokunmatik kontrol paneli sayesinde makinenizin boyama ayarlarını otomatik olarak ayarlayabilirsiniz. Dokunmatik Kontrol Paneli boyanacak parçanın yüksekliği ve derinliğine göre kenarlara verilecek gölgenin, konveyör bant akış hızının ve robot kol hızı gibi tüm ayarların otomatik olarak yapılmasına imkân sağlamaktadır.

 

 

OPSİYONEL DONANIMLAR

IOT

 

Bu sistemde, sahip olduğunuz tüm KAMA Finishing Makinelerine ait çalışma ve arıza verileri anlık olarak toplanır ve hazırlanan grafikler ve raporlar ile kullanıcı panelinizden sizlere sunulur. Bu sayede makinelerinizin anlık olarak çalışma durumunun takibini yapabilir, yaşanmış olan arızaları görüntüleyebilirsiniz. Hangi kullanıcının ne kadar çalışma yaptığını ve bu çalışma esnasında yaşanan arızaları, hangi parametrelerle çalışma yaptığını, makinenizin toplam çalışma süresi ve üretim hacmi ile geçmişe dönük çalışma raporlarını detaylı inceleyebilir, istediğiniz parametreler ile filtreleme yaparak size özel raporlar alabilirsiniz. Ayrıca çeşitli bilgilendirme alarmları kurarak iş takibinizi sorunsuz yürütebilirsiniz.

 

 

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK İLE UZAKTAN TEKNİK SERVİS DESTEĞİ

 

Uzaktan teknik servis hizmetimizi çok daha hızlı ve pratik olarak sunduğumuz Vsight Remote uygulaması ile finishing makinelerimizin kullanımı esnasında oluşabilecek duraksamaların büyük oranda önüne geçiyoruz. Makine operatörünüz akıllı telefon, tablet veya akıllı gözlük ile KAMA Genel Merkezinde yer alan teknik servis yetkilisine anlık olarak bağlanabiliyor. Böylelikle sesli ve görüntülü görüşme esnasında tespit edilen arızaya, canlı görüntü üzerinden işaretlemeler ve sesli komutlar ile saniyeler içinde gerekli doğru müdahale edilebiliyor.

 

 VENTİLASYON SİSTEMİ

 

KR BM 1000-B’de opsiyonel olarak sunulan ventilasyon sistemi, boyama esnasında ortamda kalabilecek ve boyama kalitesini düşürebilecek boya zerrelerinin, kâğıt egzoz filtrelere daha hızlı gönderilmesini gerçekleştirir. Makine tavanına 4 adet frekans kontrollü ventilasyon fanı yerleştirilerek, makine üzerinde ki kaset filtrelerden geçirilen temiz havanın, eşit ve doğru şekilde makine içerisinde dağılması sağlanır.

 

AIRJETLI TOZ ALMA ÜNİTESİ

 

KR BM 1000-B Kapı Boyama Makinesi’nin girişine opsiyonel olarak yerleştirilebilen airjetli toz alma ünitesi, boyama öncesinde ürünlerin üzerinde kalan toz, talaş vb. boyama kalitesini düşürebilecek atıkların uzaklaştırılmasını otomatik olarak sağlamaktadır. Böylece boyanacak üründe oluşabilecek pürüzlerin önüne geçilerek, high gloss sonuçlar elde edersiniz.

 

HIZLI RENK DEĞİŞTİRME VALFİ

 

KR BM 1000-B Sprey Boyama Makinesi’ne opsiyonel olarak eklenebilen 4 yollu Hızlı Renk Değiştirme Valfi ile vakit kaybetmeksizin 3 renk arasında geçişi, saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Ağırlık                                                : 2.150 Kg

Ebatlar                                               : U: 3.250 mm, G: 3.650 mm, Y: 2.500 mm

Elektrik Tüketimi                              : 10 kw/sa

Toplam Basınçlı Hava İhtiyacı         : 7 Bar, 60 NL (tabancalar hariç) 1100 lt/dk (tabnc. dahil)

Üfleme Fanı Debisi                            : 12000 m³/sa

Max. Ürün Uzunluğu                         : Sınırsız

Max.Ürün Genişliği                           : 1300 mm

Max.Ürün Kalınlığı                           : 100 mm

Min.Ürün Uzunluğu                          : 300 mm

Min.Ürün Genişliği                           : 10 mm

Min.Ürün Kalınlığı                            : 1 mm

Max. Robot Kol Hızı                         : 180 m/dk

Max. Konveyör Hızı                          : 8 m/dk

Optimum Boyama Hızı Aralığı        : 3-5 m/dk

 

Kullanım Alanı:

Kapılar, kapı kasnakları, kapı pervazları, modüler mobilyalar, mutfak ve banyo mobilyaları, düz ve oymalı kabin kapıları, cam.

 

Boyamada kullanılabilecek Boya Malzemeleri:

Poliüretan, su-bazlı, akrilik, selülozik, UV astar – boya ve cilalar, yapıştırıcı, su ve solvent bazlı yüzey renklendiriciler.

  • KR BM-1000 Sprey Boyayla Mobilya Boyama Makineniz ile ilgileniyorum, çalışırken görme şansım var mı?

  Elbette! Showroomumuzda sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyarız. Ayrıca Türkiye’mizin her bir ilinde, Dünya’nın 50 ülkesinde bizlere, makinelerimize referans olacak ve kendi çalışmalarını – tecrübelerini sizler ile sakınmadan paylaşacak kocaman bir  “Memnun Müşteri Ağımız” var.

   

  • KR BM-1000 Lake Boya Makinasına ihtiyacım var. Kaliteli sonuç alabilir miyim?

  Hiç kuşkunuz olmasın! Lake cila ve boya uygulamasının zahmetli, boyanacak yüzeye eşit dağılması için pek çok işlem ve yüksek hassasiyet gerektirdiğini biliyoruz. Manuel Beyaz Sprey Boyalar ile asla elde edemeyeceğiniz kaliteyi ve sürekliliği elde edebilmek için ihtiyacınız olan tam da bizim KR BM-1000 Sprey Boya Mobilya Boyama Makinemiz.

   

  • KR BM-1000 Elektrikli Boya Püskürtme Makinası ile bir saatte kaç kapı boyayabilirim?

  Püskürtmeli boya tabancaları ya da pnömatik boya püskürtme aletleri ile asla elde edemeyeceğiniz kalite ve kapasitelere KR BM-1000 Boya Püskürtücü Makinemizle ulaşırsınız. Bu da saatte yaklaşık 120 adet tek yüz kapı boyayabileceğiniz anlamına gelir.

   

  • Öncelikle KR BM-1000 Sprey Boya ile Mobilya Boyama Makinası almak istiyorum ama ilerleyen zamanlarda Ahşap Zımpara Makinesi veya UV Kurutma Makinesi almak istersem hepsini birbirine bağlı çalıştırabilir miyim?

  Evet, Hareketli Giriş Konveyörleri sayesinde tüm makinelerimizi birleşik bir hat olarak kullanabilirsiniz. Hatta arzu ederseniz, biz sizin için tüm mühendislik hesaplarını yaparak anahtar teslim bir boyahane tesisi de kurabiliriz.

   

  • KR BM-1000 Ahşap Boyama Makinesini, Otomatik Cila Makinası olarak da kullanabilir miyim?

   KA.MA KR BM-1000 Otomatik Boya Makinaları ile ürünlerinizde her cins boya (Poliüretan, su – bazlı, akrilik, selülozik) ve solvent bazlı yüzey renklendiricilerin yanı sıra cila ve vernik ile de kullanabilirsiniz. Üstelik elle uygulaması ustalık ve incelik gerektiren bu malzemeleri, digital baskı uyguladığınız ürünlerde bile gönül rahatlığı ile kolaylıkla, tüm yüzeye eşit dağılacak şekilde uygulayabilirsiniz.

   

  • KR BM-1000 Mobilya Boyama Makinası’nın garanti süresi ne kadar?

  KR BM-1000 Otomatik Püskürtme Boya Makinesinde garanti süresi mekanik aksam için 2 yıl, elektronik aksam için 1 yıldır. Sonraki yıllar için kampanyalı bakım anlaşmalarımızdan faydalanabilir; 2 ad. Genel Bakım / Onarım, 2 ad. Teknik Servis Hizmeti olarak yıllık 4 ad. servis hizmeti alabilirsiniz. Sözleşmeye bağlı servis hizmetlerimiz sırasında ihtiyaç olması durumunda yedek parça taleplerinize %30 iskonto uygulanacaktır.

   

  • KR BM-1000 Akrilik Sprey Boya ile Mobilya Boyama Makinesindeki Dokunmatik Kontrol Panelini nasıl kullanacağız?

  KR BM-1000 Otomatik Sprey Makinenizin kurulumu aşamasında, Teknik Servis Ekibimiz size ve personelinize eğitim verecek. Boyanacak ürününüz ile ilgili tüm ölçü ve ayarları çok kısa sürede, kolaylıkla yapabildiğinizi göreceksiniz. Böylelikle kazanacağınız zaman, artan kapasiteniz ve kalite; size yeni müşteriler ve işler bağlamak, piyasanızı genişletmek için ihtiyacınız olan desteği sağlayacaktır.

   

  • Ahşap işleri yapan işletmemi büyüteceğim. Yapacağım yatırım için bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

  Yıllardır istikrarlı bir yükseliş ile yoluna devam eden Şirketimiz, donanımlı mühendisleri ve teknik destek kadrosu ile yanınızda olmaktan memnuniyet duyacaktır. Ekibimiz hem ağaç işleme makineleri imalat sektörü hem de mobilya sektörünün uzmanlarından oluşuyor. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı çok iyi biliyoruz. Her türlü altyapı-üstyapı ve makine seçimlerinizde size; gerçekçi, ihtiyaçlarınız doğrultusunda en iyi, en ekonomik çözümleri sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

   

  • KR BM-1000 Püskürtme Boya Makinasını kullanmayı nasıl öğreneceğiz? İyi bir usta mı kullanmalı?

  KR BM-1000 Ahşap Boyama Makinesinin kurulum aşamasında   teknik ekipteki arkadaşlarımız size gerekli eğitimi verecekler, ürün denemeleri yapılacak ve kusursuz çalışan makinemizi size öyle teslim edecekler.  PLC ekrandan tüm ayarlar ve üretim kontrolleri yapılabildiği için; akıllı telefon teknolojisi kullanabilen ve boyaların kıvamını (viskozitesini) ayarlayabilen bir usta, makinelerimizi de rahatlıkla doğru şekilde kullanabilir.

   

  • KR BM-1000 Akrilik Sprey Boya ile Ahşap Boyama Makinasinda temizlik için ayrılan süre ve tiner sarfiyatı ne kadar?

  KR BM-1000 Otomatik Boyama Makinesinde kullandığımız Poliolefin Bant kendi kendini otomatik olarak temizliyor. Kazıyıcı ünitesindeki kısımları da kullandığınız boyaya göre sulu ya da tinerli bez yardımı ile 20 dakikada, sprey boya püskürtme tabancasının uçlarındaki nozulları (memeleri) de fırça yardımı ile temizleyebiliyorsunuz. Böylelikle, çok kısa sürede ve 4 lt civarında tiner ile makinenizin günlük temizliğini tamamlamış oluyorsunuz.

   

  • KR BM-1000 Kapı Boyama Makinası ile günlük kaç kapı boyayabiliriz. Uygulama da astar tek kat yetiyor mu yoksa astarı ve son katı 2 kat mı atmamız lazım?

  KR BM-1000 Spreyle Ahşap Boyama Makinemizde günlük 500 adet kapının 1 kat astarını atabilirsiniz. Ürünlere 2 kat astar 2 kat son kat atmanız en yüksek kalite elde etmeniz için önerilir.

   

  • KR BM-1000 Boya Püskürtme Makinalarınızda UV boya kullanabilir miyim?

  KR BM-1000 Boya Sprey Makinelerimizin hepsinde; Poliüretan, su-bazlı, akrilik, selülozik, su ve solvent bazlı yüzey renklendiricilerin hepsi kullanılabiliyor. Ama UV astar – boya ve cilalar kullanmak istiyorsanız, emisyon değerlerini düşürebilmek, zararlı partikülleri kontrol altına alabilmek için Sulu Sistemli modelimizi seçmelisiniz. Ayrıca UV boya için mutlaka UV Kurutma HattıUV Kurutma Tüneli kullanmalısınız.

   

  • Makinelerinizdeki havalandırma sistemlerinin bağlı olduğu bacaları da siz mi kuruyorsunuz?

  Makinelerimizin çıkışında bulunan salyangoz fanlara kadar olan kısım bize aittir. Ama her işletmenin fiziki şartları değiştiğinden baca düzenekleri alıcı firmaların sorumluluğundadır. Kurulum öncesi tüm hazırlıklarınızı birlikte planlıyor gerekli çalışmaları hazırlayarak makine teslimine kadar olan tüm süreçlerde yanınızda yer alıyoruz.

   

  • Sprey ile Ahşap Boyama Makinesi BM-1000 de ne kompresör kullanacağız? Toz bacası ne büyüklükte olmalı?

  KR BM-1000 Kağıtlı ya da Bantlı Otomatik Boyama Makinelerimizde en az 12.000 m3’lük salyangoz fan atışı sağlayacak baca ve 1.000 lt/dk’lık hava tüketimini karşılayabilecek bir kompresör yeterli olacaktır.

   

  • KR BM-1000 Kapı Boyama Makinası fiyatlarını nasıl öğrenebilirim?

  KR BM-1000 Mobilya Boyama Makinaları fiyatları ve ihtiyacınız olan diğer bilgiler için satış departmanımızdaki arkadaşlarımız; şirket telefonlarımız, web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden verdiğiniz iletişim bilgileriniz aracılığıyla, size ulaşabiliriz. Dilerseniz firma çağrı merkezimizi arayabilir veya WhatsApp hattımızdan detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

   

  • Satın aldığımız makinenin nakliyesi nasıl oluyor?

  Standart Sözleşmelerimizde nakliye alıcıya aittir. Ama satın aldığınız makinenin sağlıklı nakledilebilmesi için gereken araç özellikleri konusunda sizi bilgilendiriyoruz.  Ayrıca talep ettiğiniz takdirde, tarafınıza fatura edilmek kaydıyla, nakliye işlemlerini de satıcı olarak biz üstlenebiliyoruz.

  BENZER MAKİNELER

  otomatik-boyama-makinesi-bm-1700
  KR BM 1700 OTOMATİK SPREY MAKİNESİ
  kr-bm-1700-sulu-tip-otomatik-sprey-makinesi
  KR BM 1700 S OTOMATİK SPREY MAKİNESİ
  ahsap-profil-boyama-makinesi
  KR BM 600 PROFİL BOYAMA MAKİNESİ
  KR BM 1000 K OTOMATİK BOYAMA MAKİNESİ