fbpx
tren

HASESOĞLU AHŞAP MOBİLYA VE DEKORASYON

30.06.2020
1.191
ahsap-isleme-makinesi

Karabudak Makine KA.MA olarak Müşterilerimiz ile Başarı Hikayeleri kapsamında söyleşiler yapıyoruz…

İşte, makinelerimizi kullanan HASESOĞLU AHŞAP MOBİLYA VE DEKORASYON firmasından

Sn. İbrahim Hasesoğlu ile görüştüklerimiz…

 

Sn. İbrahim  Hasesoğlu bize firmanızı  tanıtır mısınız?

–         Firmamız Kahramanmaraş’ın en eski, en köklü firmalarından. Tam 1,5 asır önce dedemin dedesinin babası Hasesoğlu Memişağa tarafından kurulmuştur.

–      Marangoz Üstatlığından büyük bir sanayi firmasına dönüşmenize tüm nesilleriniz katkıda bulunmuş değil mi?

–    Evet, büyük büyük büyük dedem oğlu Hasesoğlu Ali Ağa’ya bildiklerini öğretmiş, o da oğulları Hacı İbrahim Hasesoğlu ve dedemin babası Ahmet Hasesoğlu’na. Kurtuluş Savaşı sırasında Hacı İbrahim Hasesoğlu Halep’te askerlik yapmış ve şehrin savunmasında grup komutanı olarak görev almış. Savaşın sonlarına doğru ağır yaralanıp şehit düşmüş. Aile mesleğine dedemin babası Ahmet Hasesoğlu devam etmiş ve dedem Hacı İbrahim Hasesoğlu ve kardeşi Fehmi Hasesoğlu’nu birer marangozluk dehası olarak yetiştirmiş. Babam Ahmet Hasesoğlu da bayrağı daha da ileri taşımak üzere onlardan devralmış. Ben de en yeni nesil olarak, babamın tecrübelerinin ışığında devam ediyorum.

–        Faaliyet alanlarınız nelerdir?

–        Büyük inşaat projelerine, toplu konutlara ve hem de mobilya üreticilerine, marangozlara kapı, kapak, vestiyer, banyo dolabı, mutfak dolabı yapıyoruz. Fason olarak malzemeli kesim ve membrane kapak üretiyoruz. Firmamızın kendine has birçok özel tasarımı var.

kapi-kapak-pervaz-boyama

  Yurt içine mi çalışıyorsunuz?

 – Başta Kahramanmaraş olmak üzere yurdumuzun birçok il ve ilçesine üretim yapıyoruz. Ama küreselleşmeyle oraya çıkan ve her geçen gün artan rekabet, Pazar sınırlarının ortadan kalkması bizim sektörü de etkiliyor. Hızla ilerleyen teknolojiye ayak uydurabilen firmalar ayakta kalabiliyor ancak.

 

kapi-zimparalama

– Çalışma prensiplerinizden bahseder misiniz?

 – Biz Hasesoğlu Ahşap olarak üretimimizde kaliteden taviz vermeyiz. Müşteri memnuniyetini en üst planda tutarak işlerimizi zamanında ve eksiksiz tamamlarız. Üstelik uygun fiyat politikamız bu prensiplerimizi, kalite anlayışımızı değiştirmez.  

 

-Hangi Karabudak KA.MA Makinelerini kullanıyorsunuz ve performansları ile ilgili   düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

-Sizden 2017 yılında KR FZM – 1300-2 Fırça Zımpara ve 2 adet KR BM – 1700 Sulu   Sistemli Otomatik Boyama Makineleri aldık. Üretimini yaptığımız kapı, kapak, dolap gibi   ürünlerimizdeki rustikli ve cnc oymalı yüzeyler için yüksek kaliteli performans sağlayan   son derece hassas bir zımpara makinesine ihtiyacımız vardı. KR FZM-1300-2 Ham ve   astarlı yüzeyler ve polisaj öncesi ihtiyacımız olan süperfinishi sağladı. KR BM-1700 ise; Antistatik toz alma ünitesi, milimetrik hassasiyet sağlayan lazer tarama sistemi, %25 – %30   boya tasarrufu sağlayan geri dönüşüm sistemi ve bir de kolay kullanım özelliği ile   gönlümüzü fethetti. Makineleriniz ile üretimimizde mutlak prensibimiz olarak   uyguladığımız kaliteye ulaştık.

 

otomatik-sprey-makinesi

–   Şu anki üretim kapasiteniz nedir?

 

–    Aylık 3.000 adet boyalı kapı üretimi, 12.000 m2 boyalı kapak üretimi kapasitemiz sabit.  İstenen siparişler kapasitemizi aştığında yeni çözümler üretebilmek için de bizi şimdiye   kadar hiç hayal kırıklığına uğratmayan KA.MA’nın, deneyimli mühendisleri, bilgi birikimi   ve çözümleriyle yanımızda olacağına inancımız, güvenimiz tam. 

hasesoglu-ahsap

   Adres   : Yeni Sanayi Sitesi 8.Çarşı No:26 Dulkadiroğlu, Kahramanmaraş

   Gsm     : +90 (538) 835 40 59

   Gsm     : +90 (534) 351 88 22

   Telefon : +90 (344) 236 23 22

    Faks      : +90 (344) 236 25 86

    E-Posta : hasesogullari@gmail.com

 

Hasesoğlu Ahşap

Call Now Button