fbpx

KR FZM 1300-2 FIRÇA ZIMPARA MAKİNESİ

HAKKINDA

Rustikli ve CNC oymalı yüzeylerin ham ve astar zımparası için geliştirilen KR FZM 1300-2 Sanayi Tipi Zımpara Makinesi, esnek zımparalama özelliğiyle en zorlu yüzeylerde bile başarılı sonuçlar elde etmektedir. 

 

 

Play Video

UYGULAMA ALANLARI

profil-ahsap

KR FZM 1300-2 FIRÇA ZIMPARA MAKİNESİ

Rustikli ve CNC oymalı yüzeylerin ham ve astar zımparası için geliştirilen KR FZM 1300-2 Sanayi Tipi Zımpara Makinesi, esnek zımparalama özelliğiyle en zorlu yüzeylerde bile başarılı sonuçlar elde etmektedir. 

 

STANDART DONANIMLAR

KR FZM 1300-2 Ağaç Zımpara Makinesi birçok makinede yer almayan standart donanımları ile çok zorlu ürünlerde bile kullanıcısına yüksek kaliteli ve ekonomik yüzey zımparalama imkanı sunar.

 

Konveyör Tablası

Otomatik Zımpara Makinemizde Konveyör hareketli olup 0,1 mm hassasiyet ile parça kalınlığı için pozisyon değiştirilebilir. Bu pozisyon değişikliği 0-75 mm arasında yapılabilir. Max. parça kalınlığı 70 mm olarak ayarlanabilir. Bu işlem dokunmatik panel üzerinden otomatik yapılır.

 

 

Vakumlu Konveyör

Vakumlu Zımpara Makinemizde Konveyör Tablası, zımparalanacak parçaların bantta kaymadan sabit kalmasını sağlar. Küçük iş parçalarının zımpara fırçaları tarafından hareket etmemesi ve doğru zımparalanabilmesi için vakum sistemini kullanarak en iyi sonucu elde etmekteyiz.

 

Osilasyonlu Disk Fırça Sistemi

Disk zımpara ünitesi, yüksekliği, hızı ve yönü otomatik ayarlanabilen 9 adet osilasyonlu fırça zımparadan oluşur. Bu üniteden toplam 2 adet vardır. Ürün üzerindeki oymaların ham ve astar zımparasında son derece başarılıdır. Kolayca değiştirilebilen fırçalar operatöre kolaylık sağlar. Çift yöne dönebilme özelliği, titreşimli zımpara makinemizde 2 yüzeyi farklı kum zımpara kullanılmasına imkan sağlar.

 

Osilasyonlu Silindir Fırça Sistemi

Osilasyonlu Zımpara Makinamızda, yüksekliği, dönüş hızı ve yönü otomatik ayarlanabilen 6 adet silindir fırça zımpara ünitesi bulunur. Bu üniteler ile ürün üzerindeki oymaların ham ve astarlı zımparalanması yapılır. Kolay değiştirilebilen fırçalar operatöre kolaylık sağlar. Çift yöne dönebilme özelliği 2 yüzeyi farklı kum zımpara kullanılmasına imkan sağlar.

 

Dokunmatik Kontrol Paneli

KR FZM 1300-2 Ahşap Kalibre Zımpara Makinesinde tüm ünitelerin pozisyonlanması, (fırça zımparanın iş parçasına ne kadar daldığı), zımparaların çalışma yönü, zımparaların dönme hızı ve konveyör tabla pozisyonlanması, dokunmatik kontrol paneli üzerinden yapılır. Bu özellikler reçeteleme sistemi ile bir isim altında kaydedilir. Daha sonra bu konfigürasyonlar o isim üzerinden kullanılmak üzere çağrılabilir.

 

 

OPSİYONEL DONANIMLAR

IOT

Bu sistemde, sahip olduğunuz tüm KAMA Finishing Makinelerine ait çalışma ve arıza verileri anlık olarak toplanır ve kullanabilmeniz için anlamlı hale getirilir. Bu sayede makinelerinizin anlık olarak çalışma durumunun takibini yapabilir, yaşanmış olan arızaları görüntüleyebilirsiniz. Hangi kullanıcının ne kadar çalışma yaptığını ve bu çalışma esnasında yaşanan arızaları, hangi parametrelerle çalışma yaptığını, makinenizin toplam çalışma süresi ve üretim hacmini ve geçmişe dönük çalışma raporlarını detaylı inceleyebilir, istediğiniz parametreler ile filtreleme yaparak size özel raporlar alabilirsiniz. Ayrıca çeşitli bilgilendirme alarmları kurarak iş takibinizi sorunsuz yürütebilirsiniz. 

 

 

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK İLE UZAKTAN TEKNİK SERVİS DESTEĞİ

Uzaktan teknik servis hizmetimizi çok daha hızlı ve pratik olarak sunduğumuz Vsight Remote uygulaması ile makinelerimizin kullanımı esnasında oluşabilecek duraksamaların büyük oranda önüne geçiyoruz. Makine operatörünün akıllı telefon, tablet veya akıllı gözlük ile KAMA genel merkezinde yer alan teknik servis yetkilisine anlık olarak bağlanmasını, sesli ve görüntülü görüşme esnasında tespit edilen arızaya canlı görüntü üzerinden işaretlemeler ve sesli komutlar ile gerekli doğru müdahalenin yapılmasını saniyeler içinde yerine getiriyoruz.

 

Ekstra Çalışma Genişliği / Yüksekliği

KR FZM 1300-2 Çok Amaçlı Zımpara Makinesi isteğe bağlı olarak 1500 mm zımparalama genişliğine uyumlu imal edilebilir. KR FZM 1300-2 isteğe bağlı olarak 200 mm zımparalama yüksekliğine uyumlu imal edilebilir.

  

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ağırlık                                                           : 5.310 kg

Ebatlar                                                          : U: 5.820 mm G: 2.300 mm Y: 1.910 mm

Elektrik Tüketimi                                         : 20 Kw/h

Toplam Basınçlı Hava İhtiyacı                  : 260 L/dk

Max. Ürün Boyu                                          : Sınırsız

Min. Ürün Boyu                                           : 350 mm

Max. Ürün Genişliği                                    : 1300 mm

Min. Ürün Genişliği                                     : 150 mm

Max. Ürün Yüksekliği                                 : 70 mm

Min. Ürün Yüksekliği                                  : 3 mm

Max. Konveyör Hızı                                    : 8 m/dk

Kullanılabilen Zımpara Kum Aralığı        : P80 – P2000

Çalışma Yönü                                              : Sol

 

Kullanım Alanları  

Ahşap kapı zımparalama, ağaç kapak zımparalama, ahşap merdiven zımparalama, ahşap parke zımparalama,  boya zımparalama, ve her türlü panel mobilya zımparalama.

   

  • Ahşap için Zımpara Makinası arıyorum, Hangi Otomatik Fırça Zımpra Makine sini önerirsiniz?

  Ahşap zımpara makinesi kategorimizde birçok Otomatik Zımpara Makinesi mevcut. Otomatik Yüzey Zımpara Makinesi, Fırça Zımpara Makinesi, Kenar Zımpara Makinesi veya Profil Zımpara makinesi arasından hangisine ihtiyacınızın olduğunu belirlemeliyiz. Yüzey zımpara konusunda şayet zımparalanacak paneliniz CNC oymalı veya Rüstikti ise Fırça Zımpara Makinesini düz ise Yüzey Zımpara Makinesini tavsiye ederiz. Zımparalanacak Yüzey Ham olacak ise KR FZM 1300-1 Fırça Zımpara Makinemizi Hem Ham hemde Astar Zımpara yapılacak ise KR FZM 1300-2 makinemizi öneririz. Tüm bunlarla ilgili daha detaylı bilgi almak için bizlere çağrı merkezimizden veya WhatsApp hattımızdan hemen ulaşabilirsiniz.

   

  • Ahsap Zimpara Makinasi ile ilgileniyorum, çalışırken görme şansım var mı?

  Elbette! Showroomumuzda sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyarız. Ayrıca Türkiye’mizin pek çok ilinde, Dünya’nın 50 ülkesinde bizlere, makinelerimize referans olacak ve kendi çalışmalarını – tecrübelerini sizler ile sakınmadan paylaşacak kocaman bir ” Memnun Müşteri Ağımız” var.

   

  • KR FZM 1300-2 Mobilya Zımpara Makinasında garanti süresi ne kadar?

  KR FZM 1300-2 Fırça Zımpara Makinesi için garanti süresi mekanik aksam için 2 yıl, elektronik aksam için 1 yıldır. Sonraki yıllar için kampanyalı bakım anlaşmalarımızdan faydalanabilir; 2 ad. Genel Bakım / Onarım, 2 ad. Teknik Servis Hizmeti olarak yıllık 4 ad. servis hizmeti alabilirsiniz. Sözleşmeye bağlı servis hizmetlerimiz sırasında ihtiyaç olması durumunda yedek parça taleplerinize %30 iskonto uygulanacaktır.

   

  • Neden Ka-Ma Otomatik Zımpara Makinelerini tercih etmeliyim?

  *Piyasadaki; ahşap zımpara makinası fiyatları, ağaç zımpara makinası fiyatları, bant zımpara makinası fiyatları, daire zımpara makinası fiyatları, elektrikli zımpara makinası fiyatları, kalibre zımpara makinası fiyatları, palet zımpara makinesi fiyatları, şerit zımpara makinası fiyatları, titreşimli zımpara makinası fiyatları, zimpara makinası fiyatları ve kaliteleri karşılaştırıldığında, Ka.Ma Makine’nin fiyat – kalite performansı ile ön plana çıktığı ve rakiplerinden sıyrıldığı görülecektir.

   

   

  • KR FZM 1300-2 Ağaç Zimpara Makinasi aksesuar ya da küçük parçaları zımparalarken problem olur mu? Hattın üzerinde sabit durabiliyorlar mı?

  KR FZM 1300-2 Ağaç Zımpara Makinemizde bulunan Vakumlu Konveyör Tablası sayesinde zımparalanacak küçük iş parçaları bantta kaymadan, sabit kalıyor. Vakum sistemiz, fırçaların küçük parçaları hareket ettirmesini engelliyor ve en doğru, en iyi sonucu almanızı sağlıyor.

   

   

  • Lambri uygulamaları için piyasadakilerden daha geniş bir tahta zımparalama makinasına ihtiyacım var. Özel ölçü zımpara makinası yapabilir misiniz?

  KR FZM 1300-2 Çok Amaçlı Zımpara Makinemizi isteğe bağlı olarak 1500 mm zımparalama genişliğine, 200 mm zımparalama yüksekliğine uyumlu imal edebiliyoruz. Böylelikle yalnız lambri değil, bilardo masası ve konak tarzı inşaat projeleri için istenen büyük kapılar vb. özel proje uygulamalarını da gerçekleştirebiliyorsunuz.

   

   

  • KR FZM 1300-2 Titreşimli Zımpara Makinası’nda kullanılan zımparaları ve fırçaları ne kadar zamanda bir değiştirmek lazım?

  KR FZM 1300-2 Sanayi Tipi Zımpara Makinası ile en az 5.000 m2’lik zımpara işlemi yaptıktan sonra sadece fırça zımpara ünitesindeki zımparaları değiştirmek, 5 kez zımpara değişimi sonrası da fırça takımını değiştirmek size kesintisiz, yüksek kalite sonuç sağlar. 

   

   

  • Niçin KR FZM 1300-2 Ahşap Zımpara Makinasını tercih etmeliyim?

  Makinelerimizin her birinin kendine has özellikleri var. Ancak piyasadaki yerli markaların hiçbirinde, yabancı markaların ancak 1 ya da 2’sinde bulabileceğiniz özelliğimiz; osilasyonlu zımpara makinelerimizde hem konveyör tablamızın hem de tüm disk ve silindir fırça ünitelerimizin, istediğiniz milimetrik ölçüde aşağı-yukarı ayarlanabiliyor olmasıdır.

   

   

  • FZM 1300-2 Ahşap Zimpara Makinasi almak istiyorum. Kullanmam gereken toz alma ünitesi ve kompresör nelerdir?

  KR FZM 1300-2 Ahşap Zımpara Makinesi için kullanmanız gereken; 15.500 m3’lük toz alma ünitesi ve 250 lt/dk / 6- 8 bar, vidalı kompresördür.

   

   

  • KR FZM 1300-2 Otomatik Ahşap Panel Zımpara Makinası fiyatlarını nasıl öğrenebilirim?

  *KR FZM 1300-2 (Osilasyonlu) Titreşimli Zımpara Makinası fiyatları için; Şirket Merkezimizi arayarak, web sitemizdeki formları doldurarak ya da sosyal medya hesaplarımızdan bizimle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Satış departmanımızdaki arkadaşlarımız size yardımcı olacaklardır.

   

   

  • Öncelikle Kapı Zımpara Makinesi almak istiyorum ama ilerleyen zamanlarda Boyama Makinesi ve UV Kurutma Makinası da almak istersem hepsini birbirine bağlı çalıştırabilir miyim?

  Evet, Hareketli Giriş Konveyörleri sayesinde tüm makinelerimizi birleşik bir hat olarak kullanabilirsiniz. Hatta arzu ederseniz, biz sizin için tüm mühendislik hesaplarını yaparak, anahtar teslim yeni bir tesis de kurabiliriz.

   

   

  • KR FZM 1300-2 Zımpara Makinesi ile ne tür kapı zımparalama yapabiliriz?

  KR FZM 1300-2 Zimpara Makinesi ile yalnız düz yüzey kapıların değil rustik, oymalı, fugalı kapıların zımparasında da çok başarılı sonuçlar elde edersiniz.

  BENZER MAKİNELER

  KR FZM-1300-1 FİRÇA ZIMPARA MAKİNESİ
  yüzey-zimpara-makinesi
  KR YZM 1300 YÜZEY ZIMPARA MAKİNESİ
  KR PM 10 PROFİL ZIMPARA MAKİNESİ
  KR KZM 5 KENAR ZIMPARA MAKİNESİ