fbpx

KR YZM 1300 YÜZEY ZIMPARA MAKİNESİ

HAKKINDA

 KR YZM 1300 Yüzey Zımpara Makinesi; kapı, kapak ve modüler mobilya parçalarının ham ve astarlı yüzeylerini ve oymalarını zımparalayabilmek için geliştirilmiş, son derece hassas bir zımpara makinesidir. KR YZM 1300 ile polisaj öncesi hassas zımparası da yapılabilmektedir.

  

yüzey-zimpara-makinesi
Play Video

UYGULAMA ALANLARI

Ahşap

KR YZM 1300 YÜZEY ZIMPARA MAKİNESİ

 

KR YZM 1300 Yüzey Zımpara Makinesi; kapı, kapak ve modüler mobilya parçalarının ham ve astarlı yüzeylerini ve oymalarını zımparalayabilmek için geliştirilmiş, son derece hassas bir zımpara makinesidir. KR YZM 1300 ile polisaj öncesi hassas zımparası da yapılabilmektedir.

 


STANDART DONANIM

 

Piyano Tip Tarayıcı

Makine girişindeki 52 adet endüktif okuyucudan oluşan sistem ürünlerin hassas bir şekilde okunarak akıllı aşındırma yapılmasına imkan tanır.

 

 Osilasyonlu Orbital Zımpara Sistemi

Osilasyonlu Zımpara Makinemizde baskı şiddetleri ve mesafeleri otomatik ayarlanabilen 8 adet hareketli ortibal zımpara motoru bulunur. Bu büyük zımpara makinesi ile ürün üzerindeki yükseklik farklılıkları ve kenarlar dikkate alınır, akıllı aşındırma yapılır ve son derece kaliteli yüzey elde edilir.

 

Osilasyonlu Disk Fırça Sistemi

Bu Profesyonel Zımpara Makinesinde yüksekliği ve hızı otomatik ayarlanabilen 9 adet osilasyonlu fırça zımparadan oluşan bir ünite mevcuttur. Böylelikle, devirli zımpara makinesi ile  ürün üzerindeki oymaların ham ve astar zımparasında son derece başarılı sonuçlar elde edilir. Ayrıca ünitedeki fırçalar kolayca değiştirilebilir.

 

 

Osilasyonlu Silindir Fırça Sistemi

KR YZM-1300 Ahşap Zımparalama Makinesindeki bu ünite, yüksekliği ve dönüş hızı otomatik ayarlanabilen 2 adet silindir fırça zımparadan oluşur. Mobilya zımpara makinemiz ile oymalı ürünlerin ham ve astarlı zımparalanması yapılır. Kolay değiştirilebilen fırçalar operatöre kolaylık sağlar.

 

Skoç Silindir Sistemi

Kapı Zımpara Makinesindeki bu ünite, zımparalama işi biten ürünlerin üzerindeki zımpara izlerini alır ve süper finish yaparak çok düzgün bir yüzey elde edilmesini sağlar. Skoç silindir tükendikçe ayarı mekanik olarak kolayca yapılabilir.

 

 

OPSİYONEL DONANIM

 

 Sabit Titreşimler
Bu ünite üzerinde baskı şiddetleri ve mesafeleri otomatik olarak ayarlanabilen 6 adet osilasyonlu orbital zımparadan oluşur. Polisaj öncesi zımparalamada yüzeyin homojen çıkması için kullanılan sistem, aynı zamanda astar zımparalamada da kullanılabilir.

 

 

Geniş Makine

KR YZM 1300 Ağaç Zımpara Makinası isteğe bağlı olarak 1500 mm zımparalama genişliğine uyumlu imal edilebilir.

 

 

IOT

Bu sistemde, sahip olduğunuz tüm KAMA Finishing Makinelerine ait çalışma ve arıza verileri anlık olarak toplanır ve kullanabilmeniz için anlamlı hale getirilir. Bu sayede makinelerinizin anlık olarak çalışma durumunun takibini yapabilir, yaşanmış olan arızaları görüntüleyebilirsiniz. Hangi kullanıcının ne kadar çalışma yaptığını ve bu çalışma esnasında yaşanan arızaları, hangi parametrelerle çalışma yaptığını, makinenizin toplam çalışma süresi ve üretim hacmini ve geçmişe dönük çalışma raporlarını detaylı inceleyebilir, istediğiniz parametreler ile filtreleme yaparak size özel raporlar alabilirsiniz. Ayrıca çeşitli bilgilendirme alarmları kurarak iş takibinizi sorunsuz yürütebilirsiniz. 

 

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK İLE UZAKTAN TEKNİK SERVİS DESTEĞİ

 

Uzaktan teknik servis hizmetimizi çok daha hızlı ve pratik olarak sunduğumuz Vsight Remote uygulaması ile makinelerimizin kullanımı esnasında oluşabilecek duraksamaların büyük oranda önüne geçiyoruz. Makine operatörünün akıllı telefon, tablet veya akıllı gözlük ile KAMA genel merkezinde yer alan teknik servis yetkilisine anlık olarak bağlanmasını, sesli ve görüntülü görüşme esnasında tespit edilen arızaya canlı görüntü üzerinden işaretlemeler ve sesli komutlar ile gerekli doğru müdahalenin yapılmasını saniyeler içinde yerine getiriyoruz.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Ağırlık

:

5.310 kg

Ebatlar

:

U: 5.490 mm G: 2.440 mm Y: 1.900 mm

Elektrik Tüketim

:

20 Kw/h

Toplam Basınçlı Hava İhtiyacı

:

260 L/dk.

Max. Ürün Boyu

:

Sınırsız

Max. Ürün Genişliği

:

1300 mm

Max. Ürün Yüksekliği

:

70 mm

Min. Ürün Boyu

:

350 mm

Min. Ürün Genişliği

:

150 mm

Min. Ürün Yüksekliği

:

3 mm

Max. Konveyör Hızı

:

8 m/dk

Max. Robot Kol Hızı

:

120 m/dk

Kullanılabilen Zımpara Kum Aralığı

:

P2000-P80

Çalışma Yönü

:

Sol

Kullanım Alanları

:

Kapı, kapak, modüler mobilya parçaları

 

  • Ahşap Yüzey Zımpara Makinesi ile ilgileniyorum, çalışırken görme şansım var mı?

   

  Elbette! Showroomumuzda sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyarız. Ayrıca Türkiye’mizin pek çok ilinde, Dünya’nın 50 ülkesinde bizlere, makinelerimize referans olacak ve kendi çalışmalarını – tecrübelerini sizler ile sakınmadan paylaşacak kocaman bir ” Memnun Müşteri Ağımız” var.

   

   

  • KR YZM 1300 Yüzey Zımpara Makinesi ile Kalibre Zımpara Makinesi arasındaki fark nedir?

   

  Kalibre Zımpara makinesi üzerinde büyük şerit halinde bulunan bir zımparanın yüzeye uygulanan eşit baskı ile zımparalama işlemini yaparken KR YZM 1300 Otomatik Yüzey zımpara makinesi; El ile zımpara tekniğinde uygulandığı gibi yüzeye sürekli baskı uygulayarak zımpara yapılmasını sağlayan ünitelere ve çıkıştan hemen önce fırça zımpara ünitesiyle de pürüzsüz sonuç almanıza olanak tanır. Kalibre Zımpara Makinesi kullanmak yerine Ahşap Yüzey Zımpara Makinemiz KR YZM 1300’ü tercih etmenizi tavsiye ederiz.

   

   

  • KR YZM 1300 Kalınlık Zımpara Makinasında garanti süresi ne kadar?

   

  KR YZM 1300 Zımpara Makinesi için garanti süresi mekanik aksam için 2 yıl, elektronik aksam için 1 yıldır. Sonraki yıllar için kampanyalı bakım anlaşmalarımızdan faydalanabilir; 2 ad. Genel Bakım / Onarım, 2 ad. Teknik Servis Hizmeti olarak yıllık 4 ad. servis hizmeti alabilirsiniz. Sözleşmeye bağlı servis hizmetlerimiz sırasında ihtiyaç olması durumunda yedek parça taleplerinize %30 iskonto uygulanacaktır.

   

   

  • Neden Otomatik Yüzey Zımpara Makinelerini tercih etmeliyim?

  Piyasadaki; ahşap zımpara makinası fiyatları, ağaç zımpara makinası fiyatları, bant zımpara makinası fiyatları, daire zımpara makinası fiyatları, elektrikli zımpara makinası fiyatları, kalibre zımpara makinası fiyatları,  şerit zımpara makinası fiyatları, titreşimli zımpara makinası fiyatları, zimpara makinası fiyatları ve kaliteleri karşılaştırıldığında, Ka.Ma Makine’nin fiyat – kalite performansı ile ön plana çıktığı ve rakiplerinden sıyrıldığı görülecektir.

   

   

  • Yüzey Zımpara Makineniz ile Fırça Zımpara Makineniz arasında iş uygulamaları açısından ne fark var?

   

  KR YZM 1300 Otomatik Zımpara Makinamız ile ağırlıklı olarak düz yüzeylerde çalışıyorsanız, KR FZM 1300-2 Mobilya Zımparalama Makinamız ile ise oymalı yüzeylerde en iyi sonucu elde edersiniz.

   

   

  • Niçin KR FZM 1300 Yüzey Zimpara Makinelerini tercih etmeliyim?

   

  Makinelerimizin her birinin kendine has özellikleri var. Ancak piyasadaki yerli markaların hiçbirinde, yabancı markaların ancak 1 ya da 2’sinde bulabileceğiniz özelliğimiz; osilasyonlu zımpara makinelerimizde hem konveyör tablamızın hem de tüm disk ve silindir fırça ünitelerimizin, istediğiniz milimetrik ölçüde aşağı-yukarı ayarlanabiliyor olmasıdır.

   

   

  • Kapı Zımpara Makinasına bağlamam gereken toz alma ünitesi ve kompresör için de bilgi veriyor musunuz?

   

  Tüm makinelerimizin sağlıklı, yüksek performanslı çalışabilmesi için gereken teknik bilgileri ve desteği, makinelerin kurulum şartnamesi olarak zaten müşterilerimize bildiriyor ve kurulum öncesi kontrollerini sağlıyoruz. Sizin sorduğunuz KR YZM-1300 Yüzey Zımpara Makinemiz için gereken 15.500 m3’lük toz alma ünitesi ve 250 lt/dk / 6- 8 bar, vidalı kompresördür.

   

   

  • KR YZM-1300 Kalibre Zımpara Makinası fiyatları hakkında nasıl bilgi alabilirim?

   

   KR YZM-1300 Yüzey Ağaç Zımpara Makinası fiyatlarımız için Web sitemizdeki formları doldurarak, sosyal medya hesaplarımızdan irtibata geçerek, Şirket merkezimizi direkt arayarak bize ulaşabilirsiniz. Konusuna son derece hakim arkadaşlarımız; işletmenizin fiziki şartları (büyüklük – altyapı vb.), mevcut ve potansiyel kapasiteniz gibi değişkenleri göz önüne alıp, makinemizin sizin için uygunluğunu onayladıktan sonra fiyatlandırma aşamasına geçerler.

   

  • KR YZM 1300 Ahşap Kapı Zımparalama Makinası aldım ama Kapı Boyama Makinası ve Boya Kurutma Makinesi de alacağım. Birbirlerine uyumlu çalışacaklar mı?

   

  Bütün Finishing Makinelerimizi, hareketli giriş konveyörleri ile birbirine bağlayarak tam otomatik bir hatta sahip olabilirsiniz.

   

   

  • YZM 1300 Ağaç Zımparası Makinesinde zımpara ve fırçaların değişme süresi nedir?

  YZM 1300 Ahsap Zimparasi Makinemizde; ortalama 5.000 metre tül ürün işlendikten sonra zımpara ünitesindeki sadece zımparaların değişimi, 25.000 m²’de bir de yalnızca fırça zımpara ünitesinde yer alan fırça ve zımpara takımının değişimi yapılıyor.

   

   

  • KR YZM 1300 Ahşap Zimpara Makinesi ile Kalibre Zımpara Makinesi arasındaki fark nedir?

  Kalibre Zımpara Makinalarını işlediğiniz ürünün her tarafında aynı kalınlığı elde etmek için kullanabilirsiniz. Zımpara Makineleri ise size hem homojen bir yüzey temizliği sağlar hem de ham ve astar zımparasında, oymalı yüzeylerin en hassas şekilde zımparalanmasında kullanılır. 

  BENZER MAKİNELER

  KR PM 10 PROFİL ZIMPARA MAKİNESİ
  KR KZM 5 KENAR ZIMPARA MAKİNESİ
  KR FZM-1300-1 FİRÇA ZIMPARA MAKİNESİ
  KR FZM-1300-2 FİRÇA ZIMPARA MAKİNESİ