fbpx
tren

KAHRAMANLAR ORMAN ÜRÜNLERİ

24.07.2020
1.748
kahramanlar-orman-urunleri

KAHRAMANLAR ORMAN ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

 

Kahramanlar Orman Ürünleri San. Tic. A.Ş  40 yılı aşkın tecrübesi ve modern donanımı ile Türkiye’nin  orman ürünleri sektöründe önde gelen kuruluşlarından biridir.  Ankara’nın Akyurt Sanayi bölgesinde 40.000 m2 gibi geniş bir alana kurulu, ülkemizin sayılı entegre tesislerinden biri olarak   faaliyetlerine devam etmektedirler.

Fabrika Müdürü  Sn. Erdinç Yaşar ile görüştük…

–    Bize firmanızın tarihçesinden bahseder misiniz?

–    Firmamız aslında 1954 yılında Uğur Kereste adıyla kurulmuş. Kurucumuz Ali Kahraman o tarihlerde sadece yumuşak ağaçlar ile kereste alım-satımı yapıyormuş.1986 yılına gelindiğinde ise Siteler’de, ürün çeşitliliğinin artması ve plaka satımının devreye girmesi ile bölgenin en bilindik firmalarından biri haline gelinmiş ve Kahramanlar Orman Ürünleri olarak isim değişikliğine gidilip, fabrikamızın kurulması için ilk adımlar atılmış.

Fabrikamızın 1994-2004 yılları arasında kereste işleme, tomruk kesimi, fason işler, plaka gruplarıyla olan anlaşmaları neticesinde pek çok imalatçıya satışı gibi yoğun aktivitesinden olan kazanımları hep işimize yatırım olarak dönmüş. 

 

otomatik-kapi-boyama

–      Kapı sektörüne girişiniz nasıl oldu?

 

 – Yeni alan arayışlarımız bizi 2004 yılında kapı sektörüne yöneltti. Kapım markası ile kapı parçaları üreterek sektöre giriş yaptık ve yatırımlarımızı bu alana yönelterek uzun yıllardan gelen tecrübemizi teknoloji ile destekleyerek büyük bir yeniliğe gittik.

 

–     Üretim Hatlarınız   ve kapasiteniz ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

 

 –  Aylık 9.000 kapı ve yüzlerce masif panel üretme kapasitesine ulaştık.  Boyalı kapı üretimine 2013-2014 yıllarında ilk olarak sizden aldığımız KR BM-1700 Otomatik Boyama Makinesi ve UV Kurutma Hattı ile başladık.  

 Şu anda gururla söylüyorum ki 70 metrelik boya hattımız, tam otomatik Zımpara ve CNC Makinelerimiz ile Türkiye’nin sayılı entegre tesislerinden biriyiz. 

 

 

 

 

–    İlaveten, siz sadece doğal ağaç ya da doğal kaplamalı kapı üretiyorsunuz, değil mi?

–   Evet, günümüzde seri üretimlerin yapılabilmesi, minimum efor-maksimum verim yakalanması açısından PVC bazlı, sentetik kapılar tercih ediliyor. Ama biz insan sağlığına ve doğanın bize sunduğu yapıya verdiğimiz önem gereği, ahşap malzemeler ile çalışmayı tercih ediyor ve piyasadaki doğal malzemeli kapı ihtiyacını karşılıyoruz. 

–    İşinize verdiğiniz önem, bilgi birikiminiz her noktada kendini belli ediyor. Ağaç ve ürünleriniz üzerine çok kapsamlı bir web siteniz var.

–  Biz müşterilerimiz tercihlerini belirlerken akıllarında soru işareti kalmasın, öğrenmek istedikleri her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşabilsinler istedik. Alternatifler arasında rahatlıkla mukayese yapabilmeleri, doğru, sağlıklı bilgiye ulaşabilmeleri, hatta farklı cila/boya işlemlerini isterlerse kendi atölyelerinde yapabilmeleri için gereken bilgileri sitemize yükledik, bilgimizi paylaştık.Ayrıca kendimize güvenimizin göstergelerinden biri olarak da açık fiyat politikası uyguladık.

 

 

uv-kurutma-hatti
agac-isleme

–     Müşterileriniz ürünlerinizi nerelerden satın alabilir?

–  Firmamızda her çeşit ürün çok geniş bir yelpazede üretilmektedir. Kapılarımızı  yalnız set halinde değil; pervaz, kasa, kanat, bini çıtası, süpürgelik olarak da başta       İstanbul, Ankara ve Antalya olmak üzere Türkiye’de 20’den fazla noktadan ya da   online olarak AHŞAPLAR.COM sitemizden satılmaktadır.

–     Son olarak söylemek istedikleriniz var mı?

–     Orman ürünleri sektörüne fayda sağlamak, yeniliklere öncülük etmek, kaliteli üretim yapmak, doğaya saygılı olmak bizim şirket politikamız.  Bu nedenle her yıl kapasitemizi artırmanın yollarını arıyor, kazancımızı yine işimize yatırıyoruz.  Karabudak Makine KA.MA; müşterilerinin tüm gereksinimlerine odaklanarak, AR-GE yatırımlarını ve sunduğu çözümleri sürekli geliştirerek, deneyimli-uzman danışmanları, yetkin teknik servis kadrosu, kurumsal ve güvenilir yapısı ile gelecek yatırımlarımızda da tercih edeceğimiz tek adres olacaktır…

 

Kahramanlar Orman Ürünleri

Call Now Button