fbpx
tren

Ligna 2021 Ertelendi!

15 – 19 Mayıs Tarihleri arasında gerçekleşecek olan Ligna 2021 Ertelendi!


Ligna 2021 ertelendi

 

Organizatör Deutsche Messe’den yapılan açıklamaya göre:

“COVID-19 salgınının ardından dünya çapında devam eden yüksek enfeksiyon seviyesi, aşılamadaki yavaş ulusal ve uluslararası ilerleme ve dolayısıyla seyahat kısıtlamalarının devam eden varlığı nedeniyle Deutsche Messe, VDMA Ağaç İşleme Makinaları ile bu kararı birlikte aldık.” şeklinde oldu.

 

Dünya’nın hemen her ülkesinde henüz dalgalı şekilde devam eden Koronavirüs pandemisi nedeniyle, özellikle uluslararası seyahat etmek oldukça güç durumda. Gerek test aşamaları gerek ülkelerin değişen karantina uygulamaları nedeniyle 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da gerçekleşecek fuarların hemen hepsinde iptal veya ertelenme duyuruları ile karşılaşıyoruz.

 

Şimdilik Ligna için planlanan yeni tarih 15-19 Mayıs 2023 olarak duyuruldu.

 

Organizatörler Ağaç İşleme Makineleri Fuarının Normal Ligna olarak gerçekleşmesini beklediklerini bu fuarı pandeminin gölgesinde gerçekleştiremeyeceklerini tek doğru kararın erteleme olduğunu savunuyorlar.

Aynı zamanda sektörün canlı kalabilmesi için net tarih belirtilmemekle beraber Eylül 2021 ile Haziran 2022 tarihleri arasında Ligna’nın online olarak gerçekleşeceği bir platformu hazırladıklarına dair bir açıklama yaptılar.

 

Detaylı bilgi için www.ligna.de adresini ziyaret edebilirsiniz.