fbpx

KR FZM 1300-1 FIRÇA ZIMPARA MAKİNESİ

HAKKINDA

Rustikli ve cnc oymalı yüzeylerin ham ve astar zımparası için geliştirilen KR FZM 1300-1 Ahşap Zımpara Makinesi, esnek zımparalama özelliğiyle en zorlu yüzeylerde bile başarılı sonuçlar elde etmektedir. 

 
 
Play Video

UYGULAMA ALANLARI

profil-ahsap

KR FZM 1300-1 FIRÇA ZIMPARA MAKİNESİ

Rustikli ve cnc oymalı yüzeylerin ham ve astar zımparası için geliştirilen KR FZM 1300-1 Ahşap Zımpara Makinesi, esnek zımparalama özelliğiyle en zorlu yüzeylerde bile başarılı sonuçlar elde etmektedir. 

 

STANDART DONANIMLAR

KR FZM 1300-1 Zımpara Makinesi, birçok makinede yer almayan standart donanımları ile çok zorlu ürünlerde bile kullanıcısına yüksek kaliteli ve ekonomik yüzey zımparalama imkanı sunar.

 

Konveyör Tablası

Konveyör hareketli olup 0.1 mm hassasiyet ile parça kalınlığı için pozisyon değiştirilebilir. Bu pozisyon değişikliği 0-75 mm arasında yapılabilir. Max. parça kalınlığı 70 mm olarak ayarlanabilir. Bu işlem dokunmatik panel üzerinden otomatik yapılır. 

 

Vakumlu Konveyör Tablası

Vakumlu Konveyör Tablası, zımparalanacak parçaların bantta kaymadan sabit kalmasını sağlar. Küçük iş parçalarının zımpara fırçaları tarafından hareket etmemesi ve doğru zımparalanabilmesi için vakum sistemini kullanarak en iyi sonucu elde etmekteyiz. 

 

Osilasyonlu Disk Fırça Sistemi

Bu ünite, yüksekliği, hızı ve yönü otomatik ayarlanabilen 9 adet osilasyonlu fırça zımparadan oluşur. Ürün üzerindeki oymaların ham ve astar zımparasında son derece başarılıdır. Kolayca değiştirilebilen fırçalar operatöre kolaylık sağlar. Çift yöne dönebilme özelliği 2 yüzeyi farklı kum zımpara kullanılmasına imkan sağlar.

 

Osilasyonlu Silindir Fırça Sistemi

Bu ünite, yüksekliği, dönüş hızı ve yönü otomatik ayarlanabilen 2 adet silindir fırça zımparadan oluşur. Ürün üzerindeki oymaların ham ve astarlı zımparalanması yapılır. Pratik değiştirilebilen fırçalar operatöre kolaylık sağlar. Çift yöne dönebilme özelliği 2 yüzeyi farklı kum zımpara kullanılmasına imkan sağlar.

 

Dokunmatik Kontrol Paneli

KR FZM 1300-1 Ağaç Zımpara Makinası ile tüm ünitelerin pozisyonlanması, (fırça zımparanın iş parçasına ne kadar daldığı), zımparaların çalışma yönü, zımparaların dönme hızı ve konveyör tabla pozisyonlanması, dokunmatik kontrol paneli üzerinden yapılır. Bu özellikler reçeteleme sistemi ile bir isim altında kaydedilir. Daha sonra bu konfigürasyonlar o isim üzerinden kullanılmak üzere çağrılabilir.

 

 OPSİYONEL DONANIMLAR

IOT

Bu sistemde, sahip olduğunuz tüm KAMA Makinelerine ait çalışma ve arıza verileri anlık olarak toplanır ve kullanabilmeniz için anlamlı hale getirilir. Bu sayede makinelerinizin anlık olarak çalışma durumunun takibini yapabilir, yaşanmış olan arızaları görüntüleyebilirsiniz. Hangi kullanıcının ne kadar çalışma yaptığını ve bu çalışma esnasında yaşanan arızaları, hangi parametrelerle çalışma yaptığını, makinenizin toplam çalışma süresi ve üretim hacmini ve geçmişe dönük çalışma raporlarını detaylı inceleyebilir, istediğiniz parametreler ile filtreleme yaparak size özel raporlar alabilirsiniz. Ayrıca çeşitli bilgilendirme alarmları kurarak iş takibinizi sorunsuz yürütebilirsiniz. 

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK İLE UZAKTAN TEKNİK SERVİS DESTEĞİ

Uzaktan teknik servis hizmetimizi çok daha hızlı ve pratik olarak sunduğumuz Vsight Remote uygulaması ile makinelerimizin kullanımı esnasında oluşabilecek duraksamaların büyük oranda önüne geçiyoruz. Makine operatörünün akıllı telefon, tablet veya akıllı gözlük ile KAMA genel merkezinde yer alan teknik servis yetkilisine anlık olarak bağlanmasını, sesli ve görüntülü görüşme esnasında tespit edilen arızaya canlı görüntü üzerinden işaretlemeler ve sesli komutlar ile gerekli doğru müdahalenin yapılmasını saniyeler içinde yerine getiriyoruz.

 

Ekstra Çalışma Genişliği / Yüksekliği

KR FZM 1300-1 Mobilya Zımpara Makinesi, isteğe bağlı olarak 1500 mm zımparalama genişliğine uyumlu imal edilebilir. KR FZM 1300-1 isteğe bağlı olarak 200 mm zımparalama yüksekliğine uyumlu imal edilebilir.

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Ağırlık                                                           : 2810 kg

Ebatlar                                                          : U: 3601 mm G: 2300 mm Y: 1910 mm

Elektrik Tüketimi                                         : 13,5 Kw/h

Toplam Basınçlı Hava İhtiyacı                  : 260 L/dk

Max. Ürün Boyu                                          : Sınırsız

Min. Ürün Boyu                                           : 350 mm

Max. Ürün Genişliği                                    : 1300 mm

Min. Ürün Genişliği                                     : 150 mm

Max. Ürün Yüksekliği                                 : 70 mm

Min. Ürün Yüksekliği                                  : 3 mm

Max. Konveyör Hızı                                    : 8 m/dak

Kullanılabilen Zımpara Kum Aralığı        : P80 – P400

Çalışma Yönü                                              : Sol

Kullanım Alanları                                        : Kapı zımpara makinası, kapak zımpara makinası,ve her türlü panel mobilya zımpara makinası olarak kullanılır.

  • Ahşap için Zımpara Makinası arıyorum, Hangi Otomatik Fırça Zımpara Makinesini önerirsiniz?

   

  Ahşap zımpara makinesi kategorimizde birçok Otomatik Zımpara Makinesi mevcut. Otomatik Yüzey Zımpara Makinesi, Fırça Zımpara Makinesi, Kenar Zımpara Makinesi veya Profil Zımpara makinesi arasından hangisine ihtiyacınızın olduğunu belirlemeliyiz. Yüzey zımpara konusunda şayet zımparalanacak paneliniz CNC oymalı veya Rüstikti ise Fırça Zımpara Makinesini düz ise Yüzey Zımpara Makinesini tavsiye ederiz. Zımparalanacak Yüzey Ham olacak ise KR FZM 1300-1 Fırça Zımpara Makinemizi Hem Ham hemde Astar Zımpara yapılacak ise KR FZM 1300-2 makinemizi öneririz. Tüm bunlarla ilgili daha detaylı bilgi almak için bizlere çağrı merkezimizden veya WhatsApp hattımızdan hemen ulaşabilirsiniz.

   

  • Ağaç Zımpara Makinası ile ilgileniyorum, çalışırken görme şansım var mı?

   

  Elbette! Showroomumuzda sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyarız. Ayrıca Türkiye’mizin pek çok ilinde, Dünya’nın 50 ülkesinde bizlere, makinelerimize referans olacak ve kendi çalışmalarını- tecrübelerini sizler ile sakınmadan paylaşacak kocaman bir “Memnun Müşteri Ağımız” var.

   

  • KR FZM 1300-1 Ahşap için Zımpara Makinesinin garanti süresi ne kadar?

   

  KR FZM 1300-1 Ahşap Zimpara Makinesi için garanti süresi mekanik aksam için 2 yıl, elektronik aksam için 1 yıldır. Sonraki yıllar için kampanyalı bakım anlaşmalarımızdan faydalanabilir; 2 ad. Genel Bakım / Onarım, 2 ad. Teknik Servis Hizmeti olarak yıllık 4 ad. servis hizmeti alabilirsiniz. Sözleşmeye bağlı servis hizmetlerimiz sırasında ihtiyaç olması durumunda yedek parça taleplerinize %30 iskonto uygulanacaktır.

   

   

  • Neden Ka.Ma Otomatik Fırça Zımpara Makinelerini tercih etmeliyim?

   

  Piyasadaki; zımpara makinası fiyatları, ahşap zımpara makinası fiyatları, parke zımpara makinesi fiyatları, titreşimli zımpara makinası fiyatları, elektrikli zımpara makinası fiyatları, kalibre zımpara makinası fiyatları, daire zımpara makinası fiyatları ve kaliteleri karşılaştırıldığında, Ka.Ma Makine’nin fiyat – kalite performansı ile ön plana çıktığı ve rakiplerinden sıyrıldığı görülecektir.

   

  • Fırça Zımpara Makinalarınız arasındaki fark nedir?

   

  Küçük Zımpara Makinamız KR FZM 1300-1 ile Büyük Zımpara Makinamız KR FZM 1300-2 arasında teknoloji farkı yok, aksam farkı var. KR FZM 1300-1 makinemizde ham zımpara uygulamaları ile astar zımpara uygulamaları arasındaki geçişlerde fırça zımparaların değişimi gerekir.

   

   

  • Niçin Ka-Ma Mobilya Zımparalama Makinesi almalıyım?

   

  Makinelerimizin her birinin kendine has özellikleri var. Ancak piyasadaki yerli markaların hiçbirinde, yabancı markaların ancak 1 ya da 2’sinde bulabileceğiniz özelliğimiz; osilasyonlu zımpara makinelerimizde hem konveyör tablamızın hem de tüm disk ve silindir fırça ünitelerimizin, istediğiniz milimetrik ölçüde aşağı-yukarı ayarlanabiliyor olmasıdır.

   

  • FZM 1300-1 Otomatik Elektrikli Zimpara Makinasi için almam gereken toz alma ünitesi ve kompresör ne kadarlık olmalı?

  KR FZM 1300-1 Profesyonel Zımpara Makinesi için kullanmanız gereken; en az 8.500 m3’lük toz alma ünitesi ve 250 lt/dk / 6- 8 bar, vidalı kompresör olmalıdır.

   

   

  • KR FZM 1300-1 Fırça Zımpara Makinası fiyatları nedir?

  KR FZM 1300-1 Ahşap Zımpara Makinası fiyatlarımız için yapmanız gereken; sosyal medya hesaplarımızdan, web sitemizden, şirket telefonlarımızdan bize ulaşmak. Satış ekibimizden bir arkadaşımız size makinelerimiz ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şey için yardımcı olacaktır.

   

   

  • KR FZM 1300-1 Boya Zımpara Makinası aldım ama Otomatik Cila Makinası ve UV Kürleme de istiyorum. Hepsini birbirine bağlı çalıştırabilir miyim?

  Evet, hepsini hareketli giriş konveyörleri ile birbirlerine bağlı çalıştırabilirsiniz.

   

   

  • Ahşap Zimpara Makinalari için zımpara ve fırçaların değişme süresi nedir?

  FZM 1300-1 Mobilya Zımparalama Makinemizde; ortalama 5.000 m²’lik ürün işlendikten sonra fırça zımpara ünitesindeki sadece zımparalar, 25.000 m²’de bir de fırça takımı değişimi yapılıyor.

   

   

  • Ahşap Merdiven Zımparalama ve Ahşap Parke Zımpara Makinası arayışı içindeyim. Hangi zımpara Makinesini almalıyım?

  Satış departmanımızdaki uzman arkadaşlarımız, işletmenizin fiziki şartları (büyüklük – altyapı vb.), mevcut ve potansiyel iş kapasiteniz, yatırım bütçeniz gibi unsurları göz önüne alarak; tahta zımparası, titreşim zimpara makinası, disk zımpara makinası, havali zimpara makinasi yerine, ihtiyaçlarınızı karşılayacak,  size en uygun olan, en iyi zımpara makinesini zımpara makinesi çeşitlerimiz arasından saptayıp, yardımcı olurlar.  

  BENZER MAKİNELER

  KR FZM-1300-2 FIRÇA ZIMPARA MAKİNESİ
  yüzey-zimpara-makinesi
  KR YZM 1300 YÜZEY ZIMPARA MAKİNESİ
  KR PM 10 PROFİL ZIMPARA MAKİNESİ
  KR KZM 5 KENAR ZIMPARA MAKİNESİ