fbpx

KR BM 1000 K OTOMATİK BOYAMA MAKİNESİ

HAKKINDA

Play Video

UYGULAMA ALANLARI

uygulama-alanları

KR BM 1000 K OTOMATİK BOYAMA MAKİNESİ

 

Panel şeklindeki birçok ürünün otomatik boyanması için tasarlanmış olan KR BM 1000-K Boya Püskürtme Makinesi üstün teknolojik özelliklere sahip, kullanımı son derece kolay bir makinedir. Küçük ve Orta ölçekli firmalar için geliştirilen KR BM 1000-K sahip olduğu kağıtlı bant sistemi sayesinde hızlı ve kolay renk geçişlerine imkan tanımaktadır. KR BM 1000-K Boyama Makinesi ahşap, cam, plastik, metal, fibercement vb. ürünlerin yüksek kaliteli ve ekonomik boyanmasına olanak tanır.

 

Okuyucu Sensör Sistemi:

KR BM 1000-K Püskürtme Boya Makinesinin hemen girişinde yer alan Okuyucu Sensör Sistemindeki tarayıcı barlar, boyaması yapılacak ürünün ölçülerini ve şeklini algılayarak milimetrik hassasiyet ile makineye tanıtır. Böylelikle boyanın sadece ürüne uygulanmasını sağlayarak, kullanılan boya miktarını kontrol altında tutmak yoluyla israfının önüne geçer, tasarruf sağlar.

 

Boyama Sistemi:

Makinemiz son derece gelişmiş bir sisteme sahiptir. 4 adet yüksek basınçlı boya püskürtme tabancası ile donatılmış ve merkeze yerleştirilmiş robot kol ile boyama işlemi yapılır. Kontrol panelinden ayarlanabilen kol hızı, istenirse dakikada 180 metre hıza kadar çalıştırılabilir. Kullanıcı dostu tasarımı sayesinde kolayca sprey boya püskürtme tabancaları değiştirilebilir, açı ve yükseklik ayarı yapılabilir. Yüksek basınçlı boya püskürtme pompası sayesinde püskürtülecek malzeme mikronlarına ayrılarak doğru hız ve basınçta ürüne uygulanır.

 

Kağıtlı Konveyör Bant Sistemi:

KR BM 1000-K Ahşap Boyama Makinesi ürünleri vakumlu konveyör banda takılan kağıt bant üzerinde boyar. Kağıt bant, vakumlu konveyör sayesinde boyama esnasında her zaman gergin, sabit ve düzgün durarak buruşmaz. Boyama işlemi sonrası kirlenen kağıt, mekanik frenli sisteminden çözülür ve tork kontrollü sargı sistemi ile makinenin çıkış tarafında bir ruloya otomatik olarak kolayca sarılır.

 

Tabanca Pleyt Sistemi:

KR BM 1000-K Sprey Boya ile Ahşap Boyama Makinasındaki boyama kolu, boya püskürtücü tabanca sisteminin kolayca değiştirilebilmesine olanak verecek şekilde üretilmiştir. Bu özelliği sayesinde renk geçişleri çok hızlı yapılabilir. Detaylı temizliğe ihtiyaç duyulduğunda da kısa sürede sökülüp takılabilir ve makinenin temizliği dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilir.

 

Havalandırma Sistemi:

Sprey Boyama Makinemizde, kabin içinde yer alan kağıt filtre egzos sistemi sayesinde, makinenin üzerinden gelen temiz hava, kirlendikten sonra yanlarda bulunan kağıt filtrelerden geçirilerek dışarı atılır. Mobilya Boyama Makinası içerisindeki havanın, akış yönünü kontrol altında tutarak, boyama esnasında oluşan boya tozunu kontrollü şekilde ortamdan uzaklaştırmak, size optimum boyama imkanı sağlar.

 

Dokunmatik Kontrol Paneli:

KR BM 1000-K Boya Sprey Makinesi üzerinde yer alan dokunmatik kontrol paneli ile boyanacak ürünlerin yükseklik, derinlik, gibi ölçülerini, kullanılacak boya miktarını ve fan hızı, konveyör bant hızı, robot kol hızı ve benzeri tüm ayarlarını kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

OPSİYONEL DONANIMLAR:

IoT:

Bu sistemde, sahip olduğunuz tüm KAMA Finishing Makinelerine ait çalışma ve arıza verileri anlık olarak toplanır ve kullanabilmeniz anlamlı hale getirilir. Bu sayede makinelerinizin anlık olarak çalışma durumunun takibini yapabilir, yaşanmış olan arızaları görüntüleyebilirsiniz. Hangi kullanıcının ne kadar çalışma yaptığını ve bu çalışma esnasında yaşanan arızaları, hangi parametrelerle çalışma yaptığını, makinenizin toplam çalışma süresi ve üretim hacmini, geçmişe dönük çalışma raporlarını detaylı inceleyebilir, istediğiniz parametreler ile filtreleme yaparak size özel raporlar alabilirsiniz. Ayrıca çeşitli bilgilendirme alarmları kurarak iş takibinizi sorunsuz yürütebilirsiniz.

 

Artırılmış Gerçeklik ile Uzaktan Teknik Servis Desteği:

Uzaktan teknik servis hizmetimizi çok daha hızlı ve pratik olarak sunduğumuz Vsight Remote uygulaması ile finishing makinelerimizin kullanımı esnasında oluşabilecek duraksamaların büyük oranda önüne geçiyoruz. Makine operatörünüz akıllı telefon, tablet veya akıllı gözlük ile KAMA Genel Merkezinde yer alan teknik servis yetkilisine anlık olarak bağlanabiliyor. Böylelikle sesli ve görüntülü görüşme esnasında tespit edilen arızaya, canlı görüntü üzerinden işaretlemeler ve sesli komutlar ile saniyeler içinde gerekli doğru müdahale edilebiliyor.

 

Ventilasyon Sistemi:

Sprey Boyayla Mobilya Boyama Makinemizde opsiyonel olarak sunulan ventilasyon sistemi, boyama esnasında ortamda kalabilecek ve boyama kalitesini düşürebilecek boya zerrelerinin, kağıt egzoz filtrelere daha hızlı gönderilmesini gerçekleştirir. Makine tavanına 4 adet frekans kontrollü ventilasyon fanı yerleştirilerek, makine üzerindeki kaset filtrelerden geçirilen temiz havanın,  eşit ve doğru şekilde makine içerisinde dağılması sağlanır.

 

Airjetli Toz Alma Ünitesi:

KR BM 1000-K Cila Makinesinin girişine opsiyonel olarak yerleştirilebilen airjetli toz alma ünitesi, boyama öncesinde ürünlerin üzerinde kalan toz, talaş ve benzeri boyama kalitesini düşürebilecek atıkların uzaklaştırılmasını otomatik olarak sağlamaktadır. Böylece boyanacak üründe oluşabilecek pürüzlerin önüne geçilerek, high gloss sonuçlar elde edersiniz.

 

Hızlı Renk Değiştirme Vanası:

Ayrıca bu makinemize 3 renk arasında hızlı ve pratik geçişe imkan sağlayan 4 yollu vana da opsiyonel olarak takılabilir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ağırlık: 2.150 Kg

Ebatlar: U: 3.250 mm, G: 3.650 mm, Y: 2.500 mm

Elektrik Tüketimi: 10 Kw/sa

Toplam Basınçlı Hava İhtiyacı: 7 Bar, 60 NL (tabancalar hariç), 1100 lt/dk (tabancalar dahil)

Üfleme Fanı Debisi: 12000 m³/sa

Max. Ürün Uzunluğu: Sınırsız

Max.Ürün Genişliği: 1300 mm

Max.Ürün Kalınlığı: 100 mm

Min.Ürün Uzunluğu: 150 mm

Min.Ürün Genişliği: 10 mm

Min.Ürün Kalınlığı: 1 mm

Max. Robot Kol Hızı: 180 m/dk

Max. Konveyör Hızı: 8 m/dk

Optimum Boyama Hızı Aralığı: 3-5 m/dk

 

Kullanım Alanı:

Kapılar, kapı kasnakları, kapı pervazları, modüler mobilyalar, mutfak ve banyo mobilyaları, düz ve oymalı kabin kapıları, cam.

 

Boyamada kullanılabilecek Boya Malzemeleri:

Poliüretan, su-bazlı, akrilik, selülozik, UV astar –  boya ve cilalar, yapıştırıcı, su ve solvent bazlı yüzey renklendiriciler.

  • Otomatik Boyama Makinesi nedir?

   

  Otomatik Boya Makinesi; Ahşap İşleme Sektöründe, mobilyacılıkta,  büyük inşaat projelerinde,  her türlü panel mobilyanın, kapı, pencere mutfak ve banyo dolaplarının hızlı, ekonomik ve çok yüksek kalitede boyanmasında kullanılır.

  Tasarım aşaması tamamlanan ve teknik çizimleri biten ahşap, plastik, cam, fibercement, metal ve profil malzemeler,  CNC tipi otomasyon sistemleri ile kesim ve şekillendirme işlemlerinden geçer. Daha sonra üretimin finishing aşaması için zımparalanıp, tozdan arındırılır. Bu aşamadan sonra renklendirme, vernikleme ya da lake işlemi için Boya Sprey Makinesi devreye girer.

   

  Şimdi sizi sektördeki rakiplerinin aksine, bir boyama makinasında tam olarak gereksinim duyduğunuz bütün özellikleri, hatta kullandıkça göreceğiniz üzere daha da fazlasını bünyesinde toplayan otomatik boyama makinemiz ile tanıştıracağız. İsterseniz yan tesisleri ve donanımları ile (otomatik yükleme – boşaltma – istifleme gibi)  UV Kurutma Hattına da direkt bağlantı sağlayarak entegre bir boyama tesisine sahip olabilirsiniz.

   

  • Ahşap Boyama Makinesi ile ilgileniyorum, çalışırken görme şansım var mı?

  Elbette! Showroomumuzda sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyarız. Ayrıca Türkiye’mizin her bir ilinde, Dünya’nın …. ülkesinde bizlere, makinelerimize referans olacak ve kendi çalışmalarını – tecrübelerini sizler ile sakınmadan paylaşacak kocaman bir ” Memnun Müşteri Ağımız” var.

   

  • Otomatik Lake Kapı Boyama Makinasına ihtiyacım var. Kaliteli sonuç alabilir miyim?

  Hiç kuşkunuz olmasın! Lake cila ve boya uygulamasının zahmetli, boyanacak yüzeye eşit dağılması için pek çok işlem ve yüksek hassasiyet gerektirdiğini biliyoruz. Beyaz Sprey Boyalar ile asla elde edemeyeceğiniz kaliteyi elde edebilmek için ihtiyacınız olan tam da bizim makinemiz.

   

  • Otomatik Püskürtme Boya makinesi alırsam usta hatalarından kurtulurmuyum ?

  Bu sayfamızı  https://karabudakmakine.com/karabudak-makine-hakkimizda/   incelerseniz bizi KAMA Karabudak Makine yapan değerlerimiz hakkında fikir sahibi olacağınıza inanıyoruz. Ama…

  Makinelerimizin IoT sistemi ile yukarıda anlattığımız gibi sadece ürün – üretim ayar ve performanslarını değil, makineleri kullanan personeliniz ile ilgili de raporlar alabilirsiniz.

   

  • Mobilya Boyama Makinaları Fiyatları hakkında bilgiye nasıl ulaşırım?

  Web sitemizdeki formları doldurarak, sosyal medya hesaplarımızdan irtibata geçerek, Şirket merkezimizi direkt arayarak bize ulaşabilirsiniz. Konusuna son derece hakim arkadaşlarımız size makine ihtiyaçlarınızı belirlemede yardımcı olacaklardır. İşletmenizin fiziki şartları (büyüklük – altyapı vb.), mevcut ve potansiyel kapasiteniz gibi değişkenler göz önüne alındıktan sonra sizin için en uygun makinemizi önerir ve fiyatlandırma aşamasına geçeriz.

   

  • Boya Püskürtme Makinası ile bir saatte kaç kapı boyayabilirim?

  Makinelerimiz ile boya püskürtme tabancaları ya da pnömatik boya püskürtme aletleri ile asla elde edemeyeceğiniz kapasitelere ulaşırsınız. Bu da saatte yaklaşık 120 adet tek yüz kapı boyayabileceğiniz anlamına gelir.

   

  • Sprey Boya ile Mobilya Boyama da boya tüketimi çok mu olur?

   

  Hayır, tam tersine yaklaşık %20 – 25 boya tasarrufu sağlarsınız. Şöyle ki; otomatik sprey boya makinelerimizdeki Bant Temizlik, Artık Boya Filtreleme ve Geri Dönüşüm Sistemleri sayesinde geri kazanılan boya miktarı göz önüne alındığında, manuel boyamada kullanılan boya miktarından çok  daha az boya kullanımı ile üretiminizi tamamlarsınız.

   

  • Öncelikle Sprey Boyayla Ahşap Boyama Makinası almak istiyorum ama ilerleyen zamanlarda Ahşap Zımpara Makinesi veya UV Kurutma Makinesi almak istersem hepsini birbirine bağlı çalıştırabilir miyim?

  Evet, Hareketli Giriş Konveyörleri sayesinde tüm makinelerimizi birleşik bir hat olarak kullanabilirsiniz. Hatta arzu ederseniz, biz sizin için tüm mühendislik hesaplarını yaparak anahtar teslim bir tesis de kurabiliriz.

   

  • Boya Püskürtme MakinalarıCila Makinesi olarak da kullanabilir miyim?

   

  KAMA Boya Püskürtme Makinaları ile ürünlerinizde her cins boya (Poliüretan, su – bazlı, akrilik, selülozik) ve solvent bazlı yüzey renklendiricilerin yanı sıra cila ve vernik de kullanabilirsiniz. Üstelik elle uygulaması ustalık, incelik gerektiren bu malzemeleri, digital baskı uyguladığınız ürünlerde bile gönül rahatlığı ile kolaylıkla, tüm yüzeye eşit dağılacak şekilde uygulayabilirsiniz.

   

  • KR BM-1000 Ahşap Boyama Makinesi’nin garanti süresi ne kadar?

  Otomatik Boyama Makinelerimizde garanti süresi mekanik aksam için 2 yıl, elektronik aksam için 1 yıldır. Sonraki yıllar için kampanyalı bakım anlaşmalarımızdan faydalanabilir; 2 ad. Genel Bakım / Onarım, 2 ad. Teknik Servis Hizmeti olarak yıllık 4 ad. servis hizmeti alabilirsiniz. Sözleşmeye bağlı servis hizmetlerimiz sırasında ihtiyaç olması durumunda yedek parça taleplerinize %30 iskonto uygulanacaktır.

   

  • Makinelerinize sonradan Opsiyonel Özelliklerinizden ilave edilebiliyor mu?

  Geliştirdiğimiz yeni teknolojilerimizi müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ve imkanlar dahilinde sunularak. Makinelerinizin revizyon işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz.

   

  •  Dokunmatik Kontrol Paneli çok komplike gibi görünüyor. Nasıl kullanabileceğiz?

  Boyanacak ürününüz ile ilgili tüm ölçüler ve ayarlar Dokunmatik Kontrol Paneli ile yapıldığı için böyle düşünmeniz doğal ama makinenizin kurulumu aşamasında, Teknik Servis Ekibimizin size ve personelinize vereceği eğitim ile makinemizin ne kadar kullanıcı dostu olduğunu göreceksiniz. Çok kısa sürede, kolaylıkla yapabildiğiniz ayarlar sayesinde kazanacağınız hız, üretim kapasitenizi ve kalitenizi artırırken, siz piyasanızı genişletmenin, yeni müşteriler ve işler bağlamanın yollarını aramaya daha çok zaman ayırabileceksiniz.

   

  • Alman ,İtalyan veya Çinli rakipleriniz yerine niçin sizi tercih etmeliyim?

  Düşük fiyat yüksek kalite kombinasyonunda ve gelişmiş hızlı teknik servis ağıyla tercih edebileceğiniz en iyi makineler Karabudak Makine’de yer almaktadır.

  Google’da yapacağınız bütün; boya makinesi fiyatları, ahşap boyama makinaları fiyatları, kapı boyama makinası fiyatları, boya püskürtme makinası fiyatları, otomatik cila makinesi fiyatları, lake boya makinesi fiyatları, mobilya boyama makinaları fiyatları vb. aramalarınız sizi tek bir adrese yönlendirecektir: BİZE…

  BENZER MAKİNELER

  ahsap-boyama-makinesi
  KR BM 1000 B OTOMATİK BOYAMA MAKİNESİ
  otomatik-boyama-makinesi-bm-1700
  KR BM 1700 OTOMATİK SPREY MAKİNESİ
  kr-bm-1700-sulu-tip-otomatik-sprey-makinesi
  KR BM 1700 S OTOMATİK SPREY MAKİNESİ
  ahsap-profil-boyama-makinesi
  KR BM 600 PROFİL BOYAMA MAKİNESİ